Wielkie brawa!

10-letni Paweł z Goczałkowic-Zdrój znalazł 10 tys. złotych. Pieniądze wróciły do właściciela

2022-10-05 20:18

Serce rośnie, kiedy czytamy o takim geście ze strony zaledwie 10-letniego chłopca. Paweł Jacek znalazł 10 tys. złotych w saszetce. Szybko poinformował o tym rodziców i razem z nimi przekazał środki policjantom. Właściciel gotówki zgłosił się po nią, gdy zobaczył ogłoszenie w Internecie.

10-letni Paweł Jacek z Goczałkowic-Zdroju znalazł na chodniku etui. W środku było 10 tysięcy złotych! Wyciągnął telefon i zadzwonił do mamy, żeby poinformować ją o znalezisku. Postanowił razem z rodzicami przekazać pieniędze właścicielowi. Zawieźli etui z zawartością do biura rzeczy znalezionych w pszczyńskim starostwie. - Po zobaczeniu ogłoszenia w Internecie właściciel wiedział, gdzie ma się zgłosić. Dzięki uczciwości tego młodego człowieka pieniądze wróciły do właściciela - podaje pszczyńska policja. Komendant Powiatowy Policji insp. Grzegorz Bonalski razem z wicestarostą Damianem Cieszewskim nagrodzili chłopca za wzorowe i dojrzałe zachowanie. - Podczas spotkania w stronę 10-letniego Pawła padło wiele ciepłych słów. Składano mu gratulacje za obywatelską, godną pochwały postawę. Na koniec szef pszczyńskich policjantów zaprosił na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie całą klasę, do której chodzi chłopiec - opisują mundurowi.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Sonda
Uważasz, że pieniądze szczęścia nie dają?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają