Ruda Śląska. Atak nożownika przed sklepem

i

Autor: Policja Ruda Śląska Ruda Śląska. Atak nożownika przed sklepem

Ruda Śląska. Zazdrosny 29-latek zaatakował nożem ekspedientkę. Wcześniej "ogłosił" to na Facebooku

2020-12-21 11:33

Ruda Śląska. W niedzielę 20 grudnia około godz. 14.00 przy jednym ze sklepów w Rudzie Śląskiej 29-letni mężczyzna ranił swoją byłą partnerkę. Jak udało nam się ustalić, kobieta kilka dni wcześniej zerwała z nim trwającą 5 lat relację i chciała sobie ułożyć życie na nowo. Rudzianin nie chciał jednak do tego dopuścić, dlatego "wyciągnął" ekspedientkę na zewnątrz i tam zadał jej cztery ciosy nożem. Wedle nieoficjalnych doniesień "SE" tuż przed atakiem zmienił zdjęcie profilowe na Facebooku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 20 grudnia przy wejściu do sklepu spożywczego przy ul. Janasa w Rudzie Śląskiej. 29-latek poinformował swoją byłą partnerkę, że czeka na nią przed sklepem. Podjechał tam srebrną skodą octavią. Gdy pracująca w placówce handlowej ekspedientka wyszła na zewnątrz, zazdrosny napastnik ugodził ją czterokrotnie nożem i uciekł. Ranną znalazła koleżanka z pracy, która wyszła zaniepokojona zobaczyć, co się stało. Tam znalazła 34-latkę z ranami kłutymi. Na miejsce przyjechała policja. Śmigłowiec LPR przetransportował kobietę do szpitala w Katowicach-Ochojcu.

Jak udało nam się ustalić, dokładnie 5 dni wcześniej 34-latka zerwała 5-letnią relację z mężczyzną. Chciała ułożyć sobie życie na nowo. Wyprowadziła się z mieszkania. Nieoficjalnie wiemy, że jej partner znęcał się nad nią. 29-latek się wściekł i postanowił ją zaatakować. Po całym zdarzeniu schował się na ogródkach działkowych. Tam odnalazł go brat, który wezwał stróżów prawa. Policjanci w ciągu pół godziny zatrzymali sprawcę. Był pijany, miał prawie promil alkoholu we krwi. We wtorek (22 grudnia) zostanie doprowadzony do prokuratury. Ma usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa.

Co z poszkodowaną kobietą? - Jej stan jest stabilny. Ranna kobieta jest już przytomna. Została rozintubowana - mówi nam rzeczniczka szpitala w Katowicach-Ochojcu Jolanta Wołkowicz.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, tuż przed atakiem na ekspedientkę napastnik dokonał zmiany na swoim profilu na Facebooku. W miejsce zdjęcia profilowego osadził czarne tło.

Pociął Monikę bo go rzuciła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE