Autobus w Katowicach rozjechał narzeczoną Łukasza. "Pomóżcie mi odzyskać ciało Basi"

2021-08-05 7:56
Katowice. Basia została rozjechana przez autobus. Jej narzeczony chce ją pochować
Autor: Policja Śląska/kaz Katowice. Basia została rozjechana przez autobus. Jej narzeczony chce ją pochować

Jest przepełniony rozpaczą. Łukasz M., narzeczony Basi S. (+19 l.), którą w sobotę rano z premedytacją rozjechał w Katowicach kierowca miejskiego autobusu, nie chce się pokazywać, nie wychodzi z domu. Kiedy odwiedzamy go w mieszkaniu w Świętochłowicach, nie otwiera. - Pomóżcie mi odzyskać ciało mojej Basi. Chcę ją wreszcie pochować – mówi zza drzwi zbolałym głosem.

Rozjechał autobusem 19-latkę. Był na silnych lekach. Konferencja prokuratury

Po kamienicy na świętochłowickich Lipianach widać upływ czasu. Przetrwała II wojnę światową, ale teraz domaga się remontu. To tu, do mieszkania na drugim pietrze przed rokiem wprowadzili się Basia i Łukasz z córeczką Elizą (2 l.), a przed siedmioma miesiącami urodził się ich synek Igor. Para zaręczyła się, planowała ślub. Marzenia rozsypały się w proch w sobotę 31 lipca na ul. Mickiewicza w Katowicach. Łukasz T. (31 l.) rozjechał autobusem 19-latkę, jej ciało ciągnął przez kilkadziesiąt metrów. Badania toksykologiczne wykazały, że kierowca był pod wpływem silnych środków antydepresyjnych i przeciwbólowych. Usłyszał zarzut zabójstwa Barbary S. oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób i trafił do aresztu.

Teraz Łukasz M. będzie musiał się odnaleźć w podwójnej roli ojca i matki. Na razie mężczyzna wciąż nie może otrząsnąć się po tragedii. - Próbowałem rozdzielić osoby bijące się na ulicy. Basia pobiegła za mną… Chroniła mnie. Ona zginęła, a ja… - jego głos się łamie. - Teraz chcę ją pochować. Pomóżcie odzyskać ciało mojej Basi – kończy. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na wieniec pogrzebowy i pomoc dla osieroconych dzieci. - Pieniądze nie wynagrodzą w żaden sposób utraty matki. Ale z pewnością pomogą stanąć na nogi jej rodzinie, zapewnić dzieciom to, czego już nie będzie mogła dać mama – napisali organizatorzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE