Obrzydliwe! Na profil zmarłej Basi wrzucono zdjęcie jej zwłok. 19-latka zginęła pod kołami autobusu

2021-08-04 8:55
Katowice. Obrzydliwa akcja hejterów na profilu zmarłej Basi. Wrzucili zdjęcie jej zwłok
Autor: Policja Katowice/Facebook.com Katowice. Obrzydliwa akcja hejterów na profilu zmarłej Basi. Wrzucili zdjęcie jej zwłok

Nie milkną echa tragedii w Katowicach. 19-letnia Basia zginęła w sobotę (31 lipca) pod kołami autobusu, prowadzonego przez Łukasza T. Mężczyzna odpowie m.in. za zabójstwo. Przyczyną śmierci kobiety były wielonarządowe obrażenia. Tymczasem w sieci trwa obrzydliwy festiwal hejtu pod adresem młodej matki. Ktoś wrzucił w komentarzach zdjęcie jej zwłok.

Katowice. 19-letnia Basia zginęła pod kołami autobusu

Do tej tragedii doszło w sobotę 31 lipca około godz. 6.00 rano. Basia (19 l.) wracała z narzeczonym i znajomymi z imprezy w jednym z katowickich klubów. Na przystanku autobusowym wywiązała się bójka. Wszystko działo się tuż przed stojącym autobusem linii 910, prowadzonym przez Łukasza T. (31 l.). Basia wyskoczyła na ulicę i próbowała rozdzielić towarzystwo. Kierowca autobusu z kolei użył sygnały dźwiękowego, a po chwili wjechał w grupę osób. Wśród nich była Basia, która jako jedyna nie przeżyła zdarzenia. Jej ciało, które znalazło się pod kołami autobusu, wypadło kilkadziesiąt metrów dalej już za skrzyżowaniem z ulicą Stawową.

Katowice. Znamy przyczynę śmierci 19-letniej Basi. Straszne

Zbierają na wieniec i dla dzieci zmarłej Basi. Serce pęka

Katowice. Autobus rozjechał 19-letnią Basię. Jest nowe nagranie

Tymczasem na facebookowym profilu młodej świętochłowiczanki pojawiło się... zdjęcie jej zwłok. Od kilku dni trwa tam obrzydliwy festiwal hejtu zorganizowany przez internetowych trolli. Pod jednym z postów, które kobieta wrzuciła krótko przed śmiercią, pojawiło się kilkanaście tysięcy komentarzu. Wśród nich było zdjęcie wykonane krótko po wypadku. Widać na nim leżące na ulicy ciało kobiety, otoczone niebieskim parawanem. Oburzające jest, że zdjęcie znalazło się na profilu dziewczyny, a rodzina, bliscy i znajomi 19-latki muszą patrzeć na to, co wyprawia się na koncie zmarłej na Facebooku. Sprawę bada policja. Prokuratura nie potwierdza, że otrzymała zgłoszenie, ale śledczy na pewno będą się przyglądali temu wątkowi.

Rozjechał autobusem 19-latkę. Był na silnych lekach. Konferencja prokuratury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE