Katowice. Znamy przyczynę śmierci 19-letniej Basi. Straszne

2021-08-03 14:02
Katowice. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 19-letniej Basi
Autor: archiwym se.pl Katowice. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 19-letniej Basi

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 19-letniej Basi, która zginęła w wyniku potrącenia przez autobus prowadzony przez Łukasza T. Do zdarzenia doszło w sobotę 31 lipca rano w Katowicach. Młoda kobieta próbowała rozdzielić osoby biorące udział w szarpaninie przed autobusem. Nagle pojazd ruszył i rozjechał 19-latkę. Obrażenia, jakich doznała, były śmiertelne.

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany

W sobotę 31 lipca w Katowicach na ul. Mickiewicza rozegrała się tragedia. 19-letnia Basia została śmiertelnie potrącona przez autobus linii 910 prowadzony przez Łukasza T. Mężczyzna wjechał w grupę ludzi, którzy przepychali się przed pojazdem. Basia nie miała szans. Kobieta zginęła na miejscu. We wtorek Prokuratura Okręgowa w Katowicach przedstawiła wstępne wyniki sekcji zwłok. - Wedle wstępnych ustaleń przyczyną śmierci 19-letniej kobiety były wielonarządowe obrażenia, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne - przekazała w rozmowie z "SE" prokurator Monika Łata. - Nadal trwają czynności w tej sprawie, między innymi przesłuchiwanie świadków - dodała rzeczniczka katowickiej prokuratury.

Sprawca wypadku Łukasz T. usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE