Wielkie napady, małe łupy

Będzin: Napadli na dwa sklepy z bronią w ręku. Z jednego wynieśli... dwie butelki wódki

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z napadami z bronią na dwa sklepy w Będzinie. Złodzieje używając broni okradli je z kilku butelek wódki i pieniędzy. Dwójka zatrzymanych jest w wieku 15 lat.

Do napadów doszło w środę 23 listopada. Wieczorem do jednego ze sklepów weszły dwie zamaskowane osoby, które grożąc bronią zażądały wydania dwóch butelek wódki. Po ucieczce ze zrabowanym alkoholem złodzieje napadli kolejny sklep. Tym razem ich łupem padły pieniądze z utargu. Policja po przejrzeniu nagrań z monitoringu szybko ustaliła dane jednego z napastników. Był to 52-latek, którego zatrzymano na osiedlu Syberka. Ustalono, że mężczyźnie pomagało dwóch 15-latków, których również zatrzymano. Znaleziono również broń, którą posługiwali się napastnicy. Okazało się, że był to pistolet gazowy. 

Cała trójka jest dobrze znana policjantom. Wobec najstarszego z nich zastosowano trzy miesiące aresztu. Dwoje 15-latków zostało umieszczonych w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące. 

Źródło: Będzin: Napadli na dwa sklepy z bronią w ręku. Z jednego wynieśli... dwie butelki wódki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają