Koszmar na drodze

Ciężarówka potrąciła pieszego i wlekła pod kołami jeszcze przez 200 metrów. Makabryczny wypadek w Częstochowie

Samochód ciężarowy potrącił pieszego w Częstochowie. Według świadków, ciężarówka wlekła starszego mężczyznę pod kołami jeszcze przez około 200 metrów. Do tego dramatycznego w skutkach wypadku doszło między Placem Orląt Lwowskich a ulicą Kuncewiczowej. Trwa walka o życie 70-letniego mężczyzny.

Makabryczny wypadek w Częstochowie. Ciężarówka potrąciła pieszego

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę, 1 lutego w Częstochowie. Pomiędzy Placem Orląt Lwowskich a ulicą Kuncewiczowej samochód ciężarowy potrącił 70-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Według relacji świadków, ciężarówka wlekła mężczyznę po jezdni aż do następnego skrzyżowania.

Jak informuje dziennikzachodni.pl, starszy mężczyzna miał wtargnąć na przejście dla pieszych wprost pod koła ciężarówki, która ruszała ze świateł. Kierujący ciężarówką 38-letni mężczyzna nie zauważył pieszego, dlatego zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej.

Stan 70-latka jest bardzo ciężki, ratownicy walczą o jego życie. Na miejscu udało się przywrócić mu funkcje życiowe, mężczyzna trafił do szpitala.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Sonda
Czy doświetalnie przejść dla pieszych to dobry pomysł?
Potrącenie pieszego w Olsztynie

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.