Dąbrowa Górnicza. Lód ZAŁAMAŁ się pod 61-letnim łyżwiarzem! Dramatyczna akcja

2021-03-03 13:48 Rafał Strzelec
Dąbrowa Górnicza: Lód załamał się pod łyżwiarzem
Autor: PSP Dąbrowa Górnicza Dąbrowa Górnicza: Lód załamał się pod łyżwiarzem

Chwile grozy nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. 61-letni mężczyzna wybrał się tam, aby jeździć na łyżwach na tafli lodu. W ostatnich dniach jest jednak bardzo ciepło i nie dziwi fakt, że była ona bardzo cienka. W pewnym momencie załamała się pod ciężarem mężczyzny. Na miejsce przyjechała straż pożarna.

Dąbrowa Górnicza. Lód załamał się pod 61-letnim łyżwiarzem! Chwile grozy na Pogorii

Zdarzenie miało miejsce 3 lutego około godz. 9.30 na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. 61-letni mężczyzna wszedł z łyżwami na lód. Przecenił jednak możliwości kruchej pokrywy. Lód nagle załamał się pod jego nogami, a mężczyzna wpadł do wody. - Mężczyzna próbował jeździć przy brzegu i wpadł do wody. Cała akcja ratownicza z udziałem Straży Pożarnej z Dąbrowy Górniczej trwała około 40 minut - opisuje zdarzenie Radio Piekary, cytując dąbrowskich policjantów.

Zobacz również: 40-latka chciała ZABIĆ męża tulipanem! Pocięła mu szyję. Krwawy finał libacji w Chorzowie

Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala. Życiu 61-latka nic nie zagraża. Policjanci i strażacy przypominają, że tego typu zachowania mogą się skończyć tragicznie. Apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora, bo lód może w każdej chwili się załamać.

Bezpieczeństwo na lodzie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE