Dożynki w Gaszowicach z zespołem Łzy. Mieszkańcy zbulwersowani. „Nie dla podróby”

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/mikewallimages Dożynki w Gaszowicach z zespołem Łzy. Mieszkańcy zbulwersowani. „Nie dla podróby”

Łzy kontra Łzy

Dożynki w Gaszowicach z zespołem Łzy. Mieszkańcy zbulwersowani. „Nie dla podróby”

2022-08-15 22:30

Śmiech przez Łzy? Tym razem chyba jednak płacz – przynajmniej u części mieszkańców Śląska, którzy walczą o „prawdziwe Łzy” na dożynkach w Gaszowicach. Organizatorzy zaprosili zespół Łzy, a ten przyjął ofertę i wystąpi na scenie. Ludzie się jednak buntują, bo… chcieli inny zespół Łzy. Jeden i drugi gra nieśmiertelne hity sprzed lat. O co chodzi w konflikcie Łzy kontra Łzy?

W Gaszowicach pod Rybnikiem na gminnych dożynkach wystąpi zespół Łzy. Mieszkańcy się ucieszyli, a później część z nich zrozumiała, że to nie tak, jak myśleli. Oni chcieli Łzy, a nie Łzy. Brzmi komicznie, ale dla części osób to bardzo poważna sprawa. Dla samych zespołów Łzy – pewnie też.

Agnieszka, która już dawno tutaj nie mieszka czy „To ja, narcyz się nazywam…”. Hity wylansowane przed laty przez zespół Łzy zna pół Polski. Może nie jest to już top topów, ale jednak. A np. występ zespołu Łzy na festiwalu Woodstock w roku 2016 czy nieustanne koncertowanie po dziś dzień pokazują, że ludzie wciąż pamiętają te hity sprzed lat.

We Łzach do roku 2010 śpiewała Ania Wyszkoni, później zastąpiła ją Sara Chmiel (obecnie Chmiel-Gromala, to żona producenta muzycznego znanego jako Gromee). Mimo zmian zespół wciąż jednak koncertował, tworzył nową muzykę i… był jeden. Do czasu.

Doda o swoich najbardziej zmarnowanych piosenkach. Mogły być wielkimi hitami!

Teraz jednak są dwa zespoły Łzy. O identycznej nazwie. Jeden to muzycy Łez i wspomniana Sara z Łez, a drugi to jeden z muzyków Łez – współtwórca zespołu, kompozytor, twórca znanych hitów – Adam Konkol. Jednym słowem Łzy się podzieliły i koncertują równolegle, wykonując i nowe piosenki i stare „wspólne” hity.

Wracamy na Śląsk. W Gaszowicach pod Rybnikiem na gminnych dożynkach wystąpi zespół Łzy – ten o krótszym stażu. Nie przesądzamy, który jest „prawdziwszy”. Ważne jest to, że część mieszkańców bojkotuje imprezę i głośno domaga się tych drugich („starszych”) Łez. Skrzyknęli się w sieci w grupie o nazwie „Nie dla podróby zespołu Łzy na dożynkach w Gaszowicach!” i głośno manifestują swój sprzeciw. Do grupy należy około 200 osób.

Bardzo niefajna sytuacja, nie podoba mi się – pisze jedna z internautek w grupie. – Nie rozumiem jak można wprowadzać wiele osób w błąd (…)przyjdą na koncert nie tego zespołu, który się pojawi… To jakby sprzedawać świadomie podrobiony towar klientowi mówiąc, że dostaje oryginał! – pisze inny internauta.

Dożynki mają się odbyć 20 sierpnia. Obecnie są najprawdopodobniej najpopularniejszą imprezą gminną w Polsce – właśnie przez burzę wokół zespołu.

Zainteresowanych informujemy, że jeden z dwóch zespołów Łzy wystąpi na boisku przy OKiS w Gaszowicach w sobotę, 20 sierpnia o godz. 20.00.

Sonda
Zespół Łzy. Która wokalistka jest lepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE