To film oparty na biografii tragicznie zmarłego w wieku 29 lat niewidomego pianisty. - To bardzo fascynująca biografia. Mnie najpierw zachwycił Mieczysław Kosz jako człowiek. To bohater, który walczy ze swoimi ograniczeniami - powiedział nam reżyser Maciej Pieprzyca.
Zobaczcie WIDEO na ten temat!
Mieczysław Kosz urodził się w 1944 roku we wsi Antoniówka. W wieku 5 lat zaczął tracić wzrok. Matka zapisała go do szkoły dla niewidomych dzieci w Laskach, gdzie wychowawcy zauważyli jego muzyczny talent. Trafił do szkoły muzycznej. Choć uczył się klasyki, najlepiej czuł się w improwizacji.
Po szkole pracował w kawiarniach i klubach. Brał udział w jazzowych festiwalach. Zdobywał nagrody. Miał bardzo duże szansę na karierę poza granicami naszego kraju. Niestety. W wieku 29 lat wypadł z okna. Niektórzy podejrzewali, że nie był to wypadek, ich zdaniem Mieczysław Kosz popełnił samobójstwo.
Oprócz Dąbrowy Górniczej zdjęcia do filmu powstają w Krakowie, Warszawie i Laskach. Zakończą się w połowie grudnia. Film na ekrany kin wejdzie w przyszłym roku.