FATALNE WARUNKI na drogach! Będzie ślisko jak na lodowisku [PROGNOZA POGODY]

2019-12-27 18:25
IMGW przewiduje, że na drogach w całym kraju będzie bardzo ślisko
Autor: materiały prasowe IMGW przewiduje, że na drogach w całym kraju będzie bardzo ślisko

Fatalne warunki drogowe w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niemal całego kraju w związku z oblodzeniem na drogach. Będzie ono obowiązywało od późnych godzin wieczornych 27 grudnia do następnego dnia.

Próżno szukać obszaru, gdzie nie obowiązywałoby ostrzeżenie IMGW. W całym kraju Instytut ogłosił I stopień zagrożenia pogodowego w związku z oblodzeniami. Co to oznacza? Jak podaje Instytut w swoim komunikacie "prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu". Temperatura minimalna może wynosić od około od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu zaś około -2°C.

Prawdziwy atak zimy może nastąpić na południu kraju. IMGW przewiduje wystąpienie opadów śniegu w trzech województwach:

  • śląskim - pow. cieszyński i żywiecki
  • małopolski - pow. suski, nowotarski i tatrzański
  • podkarpackim - pow. sanocki, leski i bieszczadzki

Wedle komunikatu IMGW w wymienionych wyżej powiatach może spaść około 10-20 centymetrów śniegu. Ostrzeżenia obowiązują od 27 grudnia od godziny 20:00/21:00 (w zależności od obszaru) do 28 grudnia do godz. 8:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE