Pociąg

i

Autor: PKP Intercity/Facebook.com Pociąg, PKP

Gdzie można dojechać pociągiem z Katowic bez przesiadki? Spójrz na mapę, będziesz w szoku!

2022-01-15 9:00

Wiele osób lubi podróżować pociągami. Jest ekologicznie, nie trzeba prowadzić auta, a czas podczas przejazdu można poświęcić na drobne przyjemności. Co prawda podróżni są wówczas mocno uzależnieni od rozkładu jazdy, ale dla tych, którzy szukają przygody, nie ma to aż takiego znaczenia. A to właśnie z myślą o nich powstała mapa, dzięki której można zobaczyć, dokąd dojedzie się bez przesiadek z danego miasta.

Branża turystyczna w ostatnich miesiącach ucierpiała bardzo mocno. Epidemia dała się we znaki. Niestety, obostrzenia we wszystkich krajach Europy pozostaną z nami pewnie na długo. Jednak przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa warto zaplanować sobie wiosenne lub letnie podróże już teraz. Wiele osób wybiera jako środek transportu kolej. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2020 roku, który był dotknięty w sposób szczególny obostrzeniami, liczba pasażerów sięgnęła aż 209 milionów - licząc wszystkich przewoźników. Ale warto zaznaczyć, że rok wcześniej, gdy jeszcze nie mierzyliśmy się z epidemią, pasażerów było o ponad 120 milionów więcej. Widać więc, że podróże pociągiem nadal zaliczają się do najbardziej popularnych.

Czytaj także: Szokujący pościg w Jastrzębiu-Zdroju. Uciekinier chciał zepchnąć radiowóz do rowu! Padły strzały

Każdy z wielbicieli kolei może zobaczyć, jak daleko zajedzie pociągiem bez przesiadki. W sieci znajduje się mapa, dzięki której sprawdzicie, gdzie możecie się udać pociągiem bez konieczności wysiadania z wagonu. Z Katowic są bezpośrednie połączenia do Wiednia, Pragi i Budapesztu. Można także udać się na wycieczkę do Berlina. Także dla mieszkańców Zabrza czy Gliwic niektóre europejskie stolice stoją otworem. Pozostaje jedna istotna kwestia - mapa dotyczy przejazdów tylko w obrębie krajów Unii Europejskiej. Link znajduje się TUTAJ!

Tadeusz został zabity we własnym domu? Tajemnicza śmierć z ulicy Trawiastej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE