Gilowice: Ciężarna Gosia zginęła pod samochodem. Jej 3-letnia córka zmarła w szpitalu [FILM]

2020-10-27 12:32 bw kaz
Gilowice: Ciężarna Gosia zginęła pod samochodem. Jej 3-letnia córka zmarła w szpitalu
Autor: arc. prywatne Gilowice: Ciężarna Gosia zginęła pod samochodem. Jej 3-letnia córka zmarła w szpitalu

Ciąg dalszy tragedii, która rozegrała się w Gilowicach. Ze szpitala w Krakowie, w którym przebywała 3-letnia córeczka pani Małgorzaty, napływają bardzo smutne wieści. Dziecko zmarło pięć dni po tym, jak zostało potrącone przez osobówkę. Wcześniej 36-letnia, ciężarna matka dziewczynki, zginęła pod kołami samochodu.

We wtorek, 27 października, w szpitalu w Krakowie zmarła 3-letnia dziewczynka potrącona przez samochód osobowy w Gilowicach. Lekarze walczyli o jej życie przez pięć dni. Wcześniej, na miejscu tragedii, zginęła jej 36-letnia matka, która była w zaawansowanej ciąży. Całemu zdarzeniu przyglądał się ojciec i mąż rodziny. Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Gilowicach (pow. żywiecki, woj. śląskie) doszło w czwartek, 22 października, po godz. 15:00. Na ruchliwej ulicy Zakopiańskiej w ciężarną Małgorzatę R. oraz jej 3-letnią córeczkę z impetem wjechał kierujący hyundaiem. Strażacy musieli wyciągać kobietę spod samochodu, pod którym ugrzęzła, a świadkiem tego wszystkiego był jej mąż Andrzej R. Sąsiedzi w rozmowie z "Super Expressem" zdradzają, że rodzina ma jeszcze jedno, roczne dziecko. - Do tej tragedii nie powinno dojść, ale niestety doszło. Bywają tu wypadki, zwłaszcza zimą. Ludzie jeżdżą szybko, nie stosują się do przepisów, bo to prosty odcinek - mówi nam sołtys Andrzej Drobisz. 

Gilowice. Kierowca potrącił dziecko i kobietę w ciąży

Gosia miała wyjść z domu tylko na chwilę. Szła na kawę do koleżanki wraz z córeczką. Niestety, gdy przechodziła przez jezdnię, została śmiertelnie potrącona. Sprawcą okazał się 68-letni mężczyzna, który z nieustalonej do tej pory przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, następnie otarł się o drzewo, po czym potrącił stojące przy drodze piesze. - W wyniku zdarzenia dziewczynka w stanie bardzo ciężkim śmigłowcem LPR-u została przetransportowana do szpitala, natomiast kobieta pomimo reanimacji i wysiłków ratowników medycznych zmarła - relacjonowali policjanci z żywieckiej komendy.

Jak ustalili funkcjonariusze, 68-latek był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Sprawę bada teraz prokuratura w Żywcu, ale informacji udziela również ta z Bielska-Białej. - Przeprowadziliśmy oględziny z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Przesłuchujemy także świadków - mówi dla "SE" Agnieszka Michulec z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. - Sekcja zwłok kobiety, która zginęła, zaplanowana jest na poniedziałek, 26 października - dodaje.