Gliwice: Najlepszy na świecie! Prof. Maciejewski odwiedzi najbardziej uznane kliniki! [ZDJĘCIA]

2020-01-17 18:12

Prof. Adam Maciejewski z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach trzeci raz z rzędu zwyciężył w konkursie Best Case na najlepszą operację rekonstrukcyjną. Organizują go najlepsi na świecie specjaliści w tej dziedzinie, ale to nie koniec wyróżnień dla polskiego chirurga. Dzięki nagrodzie im. Marko Godiny prof. Maciejewski będzie mógł odwiedzić najbardziej uznane kliniki na świecie.

Jaki informuje Dziennik Zachodni, prof. Maciejewski okazał się najlepszy na świecie trzeci raz z rzędu. Nagrodę Best Case za najlepszą operację rekonstrukcyjną przyznało mu Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej, które zrzesza najlepszych w tej dziedzinie specjalistów na świecie.

Wyróżnienie przyznano za pomoc 6-letniemu Tymkowi, któremu przeszczepiono narządy szyi i szpik. Operacja, którą przeprowadził prof. Maciejewski, uzyskała uznanie 12 specjalistów, wyprzedzając kolejną z nominowanych ponad 2-krotnie większą liczbą głosów.

Jak informuje Dziennik Zachodni, w ręce prof. Maciejewskiego trafiła także nagroda im. Marko Godiny, wybitnego chirurga ze Słowenii, który zginął w wypadku samochodowym 34 lata temu. To z kolei wyróżnienie za całokształt pracy lekarza z Gliwic, dzięki której będzie mógł odwiedzić najbardziej uznane kliniki rekonstrukcyjne na świecie. Na tej liście znajduje się m.in. ta w Ljubljanie, gdzie pracował Godina.

Prof. Maciejewski uspokaja, że kolejny zagraniczny wyjazd nie przeszkodzi mu w przeprowadzaniu kolejnych operacji. Jak informuje Dziennik Zachodni, chirurg z Gliwic przeprowadził ich już 5 tys., w tym dwa przeszczepy twarzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE