Gwałciciele z województwa śląskiego. To ich poszukuje Policja! [ZDJĘCIA]

2019-06-10 12:02

Śląska policja poszukuje kilkunastu mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtu. Wielu z nich ma na sumieniu jeszcze inne przestępstwa, w tym znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad bliską osobą. Zobaczcie, jak wyglądają.

Śląska policja zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu groźnych przestępców. Baza poszukiwanych pęka w szwach, a wśród tych najgroźniejszych znajdziemy również mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtów. Wielu z nich poszukiwanych jest jeszcze za inne przestępstwa, w tym znęcanie, posiadanie narkotyków czy stręczycielstwo.

Osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu osób poszukiwanych, proszone są o kontakt z najbliższym komisariatem policji lub pod numerami telefonów 112 lub 997.

Poniżej artykuł, na podstawie którego są ścigani gwałciciele ze zdjęć:

Art. 197

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

    wspólnie z inną osobą,
    wobec małoletniego poniżej lat 15,
    wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie    krótszy od lat 3.

§ 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5

Czytaj także:

ZOBACZ WIDEO:

Nasi Partnerzy polecają