HORROR w Beskidach! Żmija ukąsiła 12-letniego chłopca

2020-09-15 9:00 Rafał Strzelec
HORROR w Beskidach! Żmija ukąsiła 12-letniego chłopca
Autor: EAST NEWS HORROR w Beskidach! Żmija ukąsiła 12-letniego chłopca

Dramatyczne zdarzenie w Beskidzie Śląskim. 12-letnie dziecko został ukąszone przez żmiję podczas pieszej wycieczki na szlaku między Dębowcem a Szyndzielnią. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Ratownicy z beskidzkiego GOPR szybko dotarli na miejsce i przekazali chłopca ratownikom z karetki. To niestety nie jedyne podobne zdarzenie w ostatnim czasie.

Jak podaje GOPR Beskidy w ubiegłym tygodniu ratownicy mieli pełne ręce roboty. Wszystko przez piękną pogodę, która zachęciła turystów do pieszych wycieczek. Niestety, kilkukrotnie doszło do groźnych zdarzeń. Jednym z nich było ukąszenie przez żmiję 12-letniego dziecka na szlaku pomiędzy Dębowcem a Szyndzielnią. - Ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli dziecko i zwieźli do miejsca, z którego karetką zostało zabrane do szpitala - informuje Dziennik Zachodni cytując dyżurnego ratownika GOPR. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Jakiś czas temu pisaliśmy o turyście, który również został ukąszony w Beskidzie Śląskim przez żmiję.

Ratownicy GOPR musieli również interweniować w przypadku złamanie kości podudzia u turystki schodzącej z Kołowrotu w stronę dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia oraz urazu głowy 5-letniego dziecka w w rej. Hali Skrzyczeńskiej. Prowadzili również poszukiwania trzech osób, na szczęście zwieńczone sukcesem. Ogółem ratownicy wzięli udział w 23 zdarzeniach, z czego aż 18 miało miejsce w ubiegły weekend.

Koniec lata w Bieszczadach. Widoki w z Połoniny Caryńskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.