Imię dla chłopca i dziewcyznki. Zobacz nasze propozycje

i

Autor: pixabay.com

Te imiona mogą Ci się spodobać!

Imię dla chłopca i dziewczynki ze Śląska. Idealne propozycje dla Twojej pociechy

2022-07-31 7:00

Przyszli rodzice zawsze stają przed tym dylematem - jakie imię wybrać dla swojego dziecka. Opcji jest bardzo wiele, zarówno jeśli chodzi o imię dla dziewczynki, jak również imię dla chłopca. Jeśli jesteście rodziną ze Śląska, to mamy dla Was kilka propozycji.

Jakie imię dla dziecka?

To pytanie spędza sen z powiek wszystkim rodzicom. Imię dla dziecka to niezwykle istotna kwestia - w końcu przez całe będziemy się zwracali do pociechy w określony sposób. Kryteria wyboru są różne. Wielu rodziców sprawdza, co dane imię oznacza. Innym po prostu podoba się brzmienie któregoś z imion. Niektórzy sugerują się jego długością. Inni biorą pod uwagę m.in. imiona dziadków, dlatego w ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się takie imiona, jak Franciszek, Stanisław czy Henryk.

Czytaj również: QUIZ. Najpopularniejsze imiona w Polsce. Kilka pytań mocno cię zaskoczy

Jakie imię dla chłopca ze Śląska?

Swego czasu zapytaliśmy Was na naszym profilu na Facebooku Super Express Śląskie, jakie jest idealne imię dla chłopca ze Śląska. Propozycji było bardzo wiele - od tych oczywistych po bardziej żartobliwe. My skupimy się na tych pierwszych. Jeśli chodzi o imię męskie, to wśród propozycji naszych czytelników znalazły się m.in. Alojzy, Gerard, Hubert (a właściwie Bercik, jako zdrobnienie od popularnego bohatera serialu "Święta wojna") albo Jerzy (na Śląsku popularny Jorguś).

Zobacz koniecznie: Cudne imię dla dziewczynki na literę M staje się niezwykle modne. Oznacza "miłość"

Jakie imię dla dziewczynki ze Śląska?

Równie trudno wybrać imię dla dziewczynki. Propozycji jest cała masa. W ostatnim czasie królują Zuzanna i Julia, jednak nie tylko te najpopularniejsze imiona w Polsce są godne uwagi! Na Śląsku prym wiedzie oczywiście Barbara. Patronka górników cieszy się w naszym regionie sporą popularnością. Nic więc dziwnego, że samo imię jest jedną z najbardziej oczywistych opcji. Nasi czytelnicy wymienili również takie imiona, jak Gertruda, Anna, Gizela, Hildegarda, Adelajda lub Klara. Jak widać, internauci zaproponowali sporo imion pochodzenia germańskiego. Nic dziwnego, bowiem Śląsk bądź jego część przez wiele lat był częścią państwa niemieckiego, więc wiele naszych babci i prababci dostało takie imiona.

Sonda
Czy łatwo wybrać imię dla dziecka?
Jak wzmacniać odporność dziecka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany