Imię dla chłopca skradło serca rodziców

i

Autor: Shutterstock Imię dla chłopca skradło serca rodziców

Przecudne imię dla chłopca, dla którego rodzice stracili głowę. To chłopiec "odważny i sprytny"

2022-07-14 15:33

To oryginalne imię dla chłopca skradło serca rodziców. Choć najbardziej popularne było jakieś 60 lat temu, teraz powraca, a rodzice chętnie nadają je swoim nowonarodzonym synom. Mowa o pięknym imieniu Tadeusz, które oznacza "odważny i sprytny". Chłopiec o tym imieniu cechuje się silną osobowością, inteligencją i pracowitością.

Popularne imiona dla chłopca

Wśród popularnych imion dla chłopców od lat dominują te tradycyjne, staropolskie. Rodzice najchętniej wybierają imiona dla chłopców takie jak: Antoni, Stanisław, Franciszek, czy Jan. Trend ten utrzymuje się już od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, że szybko to ulegnie zmianie. Choć od jakiegoś czasu rodzice coraz częściej decydują się na zagraniczne imiona dla swoich dzieci, to jednak moda na tradycyjne imiona dla chłopców i dziewczynek wciąż dominuje. Wybierając imię dla syna, niektórzy sugerują się panującymi trendami, a inni stawiają na oryginalność. Są także tacy rodzice, którzy wierzą, że nadając imię swojemu nowo narodzonemu dziecku, determinują jego osobowość. Znaczenie imion dla chłopców można znaleźć w sieci i jak się okazuje, do każdego z nich przypisane są konkretne cechy charakteru.

Pochodzenie imienia Tadeusz

W ostatnich latach oprócz Stanisława, Jana, czy Henryka coraz popularniejsze staje się imię dla chłopca Tadeusz. To piękne imię męskie ma korzenie aramejskie i pochodzi od słowa "taddai", które w tłumaczeniu oznacza "odważny", "sprytny" i "mądry". Znacznie imienia Tadeusz wskazuje na to, że jest to osoba niezwykle ambitna, inteligentna i świetnie radzi sobie w życiu. Tadeusz jest mężczyzną upartym, aktywnym i twórczym. Choć w środku jest niezwykle wrażliwy, to ma silną osobowość, rzadko słucha rad i wszystko robi po swojemu. Cechuje go pracowitość i dokładność. Nie lubi bezczynności i cały czas znajduje sobie jakieś zajęcia. Lubi spotkania w gronie najbliższych, wyjazdy, sport i majsterkowanie. Bez problemu odnajduje się w każdej sytuacji i nawiązuje nowe znajomości.

Znaczenie imienia Tadeusz - wady

Czytając znaczenie imienia Tadeusz, można też odkryć, że ma pewne wady. Jest osobą wymagającą wobec swoich bliskich i rzadko okazuje uczucia. W kierunku ukochanych osób często kieruje uszczypliwe uwagi i przytyki. Jest mściwy. Jeśli ktoś mu zajdzie za skórę to cierpliwie czeka na odpowiedni moment, aby wyrównać rachunki.

Sonda
Imiona dla dzieci: tradycyjne czy nowoczesne?
M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom
Nasi Partnerzy polecają