Jak wygląda wybuch metanu w kopalni? To prawdziwe piekło. Przed tym nie da się uciec

i

Autor: YouTube Jak wygląda wybuch metanu w kopalni? To prawdziwe piekło. Przed tym nie da się uciec

Jak wygląda wybuch metanu w kopalni? To prawdziwe piekło. Przed tym nie da się uciec

Informacji o tym, że w wyniku wybuchu metanu zginęli górnicy w ostatnich latach było naprawdę wiele. Metan jest jak śmiercionośna broń, przed tym nie da się uciec. Zresztą zobaczycie sami na poniższym filmie Głównego Instytutu Górnictwa.

Wybuch metanu w kopalni. Przed kulą ognia nie da się uciec

W ubiegłym roku w kopalni Pniówek w w wyniku wybuchu metanu zginęło 9 górników a 30 zostało rannych. 9 górników uznano za zaginionych. Niestety, ale pracujący wtedy górnicy mieli niewielkie szanse na to, aby przeżyć, a sama tragedia pokazała, że praca górnika jest skrajnie niebezpieczna. Jak zresztą wygląda wybuch metanu pokazał Główny Instytut Górnictwa. 

Kilka lat temu GIG umieścił w internecie film pokazujący kontrolowany wybuch metanu w kopalni Barbara w Mikołowie. Wideo robi ogromne wrażenie i pokazuje, że jeśli dochodzi do zapalenia się metanu, to szanse na ucieczkę przed pędzącą w szybkim tempie kulę ognia, są naprawdę nikłe. Podczas wybuchu temperatura osiąga zresztą nawet 1000 stopni Celsjusza co sprawia, że człowiek nie jest w stanie wyjść z tego cało. 

Zobaczcie jak wygląda wybuch metanu w kopalni

Nasi Partnerzy polecają