Pobicie 16-latki w Jaworznie

i

Autor: Policja Jaworzno

Nowe fakty!

Jaworzno. Brutalne pobicie 16-latki. Nieletnie sprawczynie miały już wcześniej problemy z prawem

2023-03-17 15:17

Policja schwytała dwie sprawczynie brutalnego pobicia 16-latki w Jaworznie. To 13-latka i jej 14-letnia koleżanka. Jedna z nich biła swoją ofiarę nawet wtedy, gdy dziewczyna była już zakrwawiona. Druga wszystko nagrywała. Film znalazł się w sieci. Okazuje się, że to nie pierwszy wybryk obu nastolatek. Już w przeszłości miały problemy z prawem.

Brutalne pobicie 16-latki w Jaworznie

W piątek, 10 marca w centrum Jaworzna doszło do brutalnego pobicia 16-letniej dziewczyny. Nagranie z tego zdarzenia znalazło się w sieci. Widać na nim zakrwawioną ofiarę trzymaną za włosy przez agresorkę. Zakrwawiona 16-latka przepraszała na kolanach napastniczkę, jednak wściekła dalej biła pokrzywdzoną po twarzy. Najpierw zadawała ciosy ręka, potem kolanem. Policja z Jaworzna dostała zawiadomienie w tej sprawie w środę, 15 marca. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania obu sprawczyń. Tego samego dnia wieczorem doszło do zatrzymania. Nastolatki spędziły noc w policyjnej izbie dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pobicia był konflikt na tle rówieśniczym pomiędzy sprawczyniami i pokrzywdzoną. Pobita 16-latka nie wymagała wizyty w szpitalu, ale zajmują się nią specjaliści.

Nastolatki z Jaworzna miały problemy z prawem

Okazuje się, że 13-latka i 14-latka już wcześniej były na bakier z prawem. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne. Z demoralizację uznaje się przede wszystkim spożywanie alkoholu czy wagary.  Policja po zakończeniu postępowania przekaże materiały dotyczące sprawy do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Jaworznie. Ten w piątek (17 marca) zadecydował, co stanie się z nieletnimi sprawczyniami brutalnego pobicia. Wobec nieletnich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego pobytu w zakładzie poprawczym.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany