Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Dlaczego doszło do tej tragedii?

2021-02-23 7:16 Rafał Strzelec
Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Dlaczego doszło do tej tragedii?
Autor: kaz Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Dlaczego doszło do tej tragedii?

Katastrofa śmigłowca w Pszczynie. Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 lutego. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby. Przez całą noc na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej. Prywatny śmigłowiec runął na ziemię około 300 metrów od lądowiska. Jakie były przyczyny tego zdarzenia? Jak doszło do tej tragedii? Czytaj na se.pl.

Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Nie żyją dwie osoby

Katastrofa miała miejsce w nocy z poniedziałku (22 lutego) na wtorek (23 lutego) w w okolicy miejscowości Studzienice koło Pszczyny. Jak na razie wiadomo prywatny śmigłowiec z czterema osobami na pokładzie runął na ziemię. Helikopter spadł około 300 metrów od lądowiska, kilkadziesiąt metrów od koryta rzeki Dokawa, w gęstych zaroślach. Niestety, dwie osoby, które znajdowały się w momencie zdarzenia na pokładzie, zginęły na miejscu. Kolejne dwie są ranne, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez całą noc trwały intensywne działania na miejscu zdarzenia. W akcji brało udział wiele jednostek straży pożarnej.

Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Dlaczego doszło do tragedii?

Dlaczego doszło do tej tragedii? Wiemy na pewno, że w momencie zdarzenia warunki były bardzo trudne. W rejonie wypadku unosiła się bardzo gęsta mgła. Podczas akcji strażaków widoczność była bardzo ograniczona. Być może to właśnie trudne warunki pogodowe przyczyniły się do tej katastrofy. Innym powodem mogła być awaria lub błąd pilota. Jednak co tak naprawdę stało się tej nocy koło Pszczyny, wyjaśni śledztwo Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratura.