Katowice Airport: NOWE kierunki LOT! Gdzie polecimy od czerwca? [12 WAKACYJNYCH KIERUNKÓW LOT]

Lotnisko Chopina PRZYLOTY - KWARANTANNA na nowych zasadach
Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Samolot linii LOT

Lotnisko w Katowicach otwiera cztery nowe, wakacyjne połączenia. Od czerwca br. będzie ich łącznie 12. Gdzie można lecieć z Katowice Airport? Polskie Linie Lotnicze podały listę wszystkich powietrznych tras.

W czwartek (22 kwietnia) służby prasowe Katowice Airport poinformowały o czterech kolejnych połączeniach wakacyjnych, z których pasażerowie z południa Polski będą mogli korzystać już od 18 czerwca. O pierwszych informował sam LOT w grudniu 2020 roku: z Katowic zapowiedziano wtedy 8 kierunków. Łącznie, w ramach akcji #LOTnaWakacje będzie ich dwanaście.

Katowice Airport. #LOTnawakacje gdzie lecieć z lotniska w Katowicach?

 • Samos: (od 18 czerwca do do 24 września, loty odbywają się w piątki),
 • Barcelona: (od 19 czerwca br. do 2 października, loty odbywają się w soboty),
 • Aktion: (od 20 czerwca br. do do 3 października, loty odbywają się w każdą niedzielę)
 • Kalamata: (od 22 czerwca do 28 września, loty odbywają się w każdy wtorek)
 • Ateny (od 3 czerwca do 3 października),
 • Burgas (od 28 maja do 2 października),
 • Korfu (od 29 maja od 2 października),
 • Majorka (od 2 czerwca do 29 września),
 • Olbia (od 2 czerwca do 29 września),
 • Rodos (od 29 maja do 2 października ),
 • Saloniki (od 2 czerwca do 29 września),
 • Warna (od 1 czerwca do 1 października).
Salony fryzjerskie i kosmetyczne znów będą mogły przyjmować klientów

- Podobnie jak w ub. roku, porty regionalne stanowią istotną część naszej siatki wakacyjnej. Dzięki znakomitej współpracy z lotniskiem w Katowicach możemy pasażerom z południa Polski zaproponować aż dwanaście popularnych wśród turystów kierunków m.in. w Grecji, Hiszpanii i Bułgarii - powiedział członek zarządu LOTu ds. handlowych Michał Fijoł.

W związku z obostrzeniami siatka połączeń regularnych Katowice Airport jest obecnie ograniczona do sześciu tras. Realizowane są połączenia linii Wizz Air do Sztokholmu-Skavsta, Eindhoven, Londynu-Luton i na Teneryfę, a także Ryanaira do Dortmundu i Londynu-Stansted. Ponadto z Pyrzowic są wykonywane połączenia na zlecenia biur podróży na Maderę, do Antalii, Bodrum, Hurghady, Sharm El-Sheikh, Marsa Alam, Amilcar Cabral, Cancun, Puerto Platy, Punta Cany, Palma do Mallorca oraz na Fuerteventurę i Teneryfę.

Ogółem przewoźnicy lotniczy oraz biura podróży zapowiedzieli w letnim rozkładzie lotów Katowice Airport 132 trasy regularne i czarterowe do 103 lotnisk zlokalizowanych w 32 państwach na czterech kontynentach.

Katowice Airport należy do największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 r. z jego siatki połączeń skorzystało 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 r. zakładała przewiezienie 5,5 mln podróżnych, jednak ze względu na pandemię było to 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE