Policja

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Policja

Siedmiolatek pobity na przystanku?

Katowice: Siedmioletni Bartek pobity przez seniora w tramwaju? "Złapał go z całej siły, zaczął okładać pięścią po głowie"

2022-09-08 15:28

We wtorek (6.09) w mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący pobicia siedmioletniego chłopca przez starszego mężczyznę. Bartek miał zostać zaatakowany na przystanku Katowice Sokolska. Jego mama zrelacjonowała całe zajście na Facebooku. Policja z Katowic nie potwierdza jednak, aby dostała zgłoszenie w tej sprawie.

Aktualizacja, środa 08.09.2022

Rodzina Bartka poinformowała nas, że sprawa została zgłoszona na komisariacie w Bytomiu.

Wtorek, 07.09.2022

- Ten facet pobił dziś przed 5 minutami Bartka w tramwaju. Jeśli ktoś może nam pomóc zidentyfikować tego boksera - będę wdzięczna - napisała na Facebooku mama 7-letniego Bartka i wrzuciła zdjęcia starszego mężczyzny siedzącego w tramwaju. Jak relacjonuje kobieta, autystyczny chłopiec został zaatakowany na przystanku przy ul. Sokolskiej w Katowicach. - Bartek był zdenerwowany bo długo czekaliśmy na tramwaj, więc jak to on powtarzał: nie chcę jechać tramwajem, będę bił mamusię, nie chcę mamusi, nie chcę tatusia itd. Pan podbiegł do Bartka, złapał go z całej siły za kark o zaczął okładać pięścią po głowie. Zadał co najmniej trzy ciosy zanim złapałam Bartka, osłoniłam sobą i przytuliłam do siebie - opisuje kobieta w poście na Facebooku.

Jak dodaje, domniemany sprawca pobicia miał wsiąść do tego samego tramwaju linii nr 19 w kierunku Bytomia, a potem uciec na wysokości przystanku na wysokości AKS w Chorzowie. Mama Bartka napisała, że sprawa została zgłoszona policji. Zapytaliśmy funkcjonariuszy, co wiedzą na ten temat.

- Ani jednostka z Katowic, ani jednostka z Chorzowa nie przeprowadzały jakiejkolwiek interwencji i nie miały zgłoszenia w tej sprawie - mówi Agnieszka Żyłka, rzeczniczka KMP w Katowicach. Próbowaliśmy się skontaktować z mamą Bartka, ale kobieta nie odpisała na naszą wiadomość.

Czytaj również: Cieszyn: 10-latka wjechała rowerem pod skodę! Dziewczynka trafiła do szpitala

Zobacz także: Chciał zabić 12-letnią Zosię. Dźgał nożem bez opamiętania. Co dalej z Arkadiuszem D.?

Podczas awantury pobił swoją partnerkę. Kobieta nie przeżyła ataku
Sonda
Często spotykasz się z agresją na drogach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany