Chciał zabić 12-letnią Zosię. Dźgał nożem bez opamiętania. Co dalej z Arkadiuszem D.?

i

Autor: POLICJA, SHUTTERSTOCK Chciał zabić 12-letnią Zosię. Dźgał nożem bez opamiętania. Co dalej z Arkadiuszem D.?

Atak nożownika przed szkołą!

Chciał zabić 12-letnią Zosię. Dźgał nożem bez opamiętania. Co dalej z Arkadiuszem D.?

Arkadiusz D. zaatakował 12-letnią Zosię przed szkołą przy ulicy Grota Roweckiego w Bielsku-Białej. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie lekarze walczyli o jej życie. 41-letni napastnik usłyszał usiłowania zabójstwa. Sprawcę przegonił taksówkarz, który rzucił się na pomoc dziecku. Teraz śledztwo w tej sprawie dobiega końca.

Nożownik dźgał 12-letnią Zosię bez opamiętania. "Zobaczyłem dziewczynkę we krwi". Makabra w Bielsku-Białej

Do tego szaleńczego ataku doszło 5 maja bieżącego roku, około godziny 13, przed szkołą podstawową przy ulicy Grota Roweckiego w Bielsku-Białej. Arkadiusz D., wyszedł z mieszkania przeszedł przez ulicę i zaatakował 12-letnią Zosię. Dziewczynka była jego przypadkową ofiarą. Dziecku pomógł taksówka.

- Podbiegłem i odepchnąłem tego człowieka, zobaczyłem dziewczynkę całą we krwi. Stanąłem między dziewczynką a nim, żeby ją obronić. Zapytałem do: Co ty robisz?!, a on ze stoickim spokojem odpowiedział: "Proszę sobie zadzwonić na policję, mnie to nie interesuje"– mówił nam pan Andrzej, taksówkarz, który uratował życie dziewczynce.

Czytaj również: Nożownik dźgał 12-letnią Zosię bez opamiętania. "Zobaczyłem dziewczynkę we krwi". Makabra w Bielsku-Białej

Świadkowie opisują, że słyszeli przerażający wrzask dziewczynki, która była cała we krwi. Dziewczynka trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Miała rany brzucha, klatki piersiowej a także nogi. Dziecko przeszło operację ratującą życie.

Arkadiusz D., mieszkał w bloku naprzeciwko szkoły. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna leczył się na schizofrenię, przyjmował leki.

Nożownik ranił dziecko, bohaterski taksówkarz zareagował w porę

Następnego dnia po napadzie prokuratorzy ogłosili mu zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Przyznał się. Motyw jest niewytłumaczalny.

Bielsko-Biała. 12-latka w fatalnym stanie psychicznym po ataku nożownika

7 maja bielski sąd rejonowy w Bielsku-Białej tymczasowo aresztował 41-latka. Posiedzenie odbyło się w Bielskim Centrum Psychiatrii, gdzie podejrzany został przewieziony krótko po zatrzymaniu. Rzecznik bielskiego sądu sędzia Jarosław Sablik mówił wówczas, że w uzasadnieniu wskazano m.in. na wysoką karę, która grozi napastnikowi, a także obawę popełnienia podobnego czynu w przyszłości. 41-latek trafił do Wrocławia, gdzie znajduje się placówka z oddziałem psychiatrycznym

Czytaj również: Co dalej z nożownikiem, który zaatakował 12-letnią Zosię? Decyzję wyda sąd

Teraz, jak informuje Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej, do końca września zakończone zostanie śledztwo w tej sprawie. 

Przeczytaj koniecznie: Wariat rzucił się z nożem na dziecko! Dramatyczne sceny przed szkołą w Bielsku-Białej

- Śledztwo prowadzone przeciwko Arkadiuszowi D. (…) zostanie zakończone do końca września. Do uzyskania pozostała bowiem aktualna opinia dotycząca obrażeń ciała doznanych przez pokrzywdzoną. Według zapewnień biegłych ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ma ona zostać sporządzona do 9 wrześniapoinformowała rzecznik bielskiej Prokuratury Okręgowej prokurator Agnieszka Michulec.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany