Podejrzany o dokonanie zabójstwa dziennikarza

i

Autor: Materiały prasowe / Komenda Miejska Policji w Chorzowie; Archiwum prywatne Podejrzany o dokonanie zabójstwa dziennikarza

Kim jest Kamil Żyła? Wiemy, dlaczego mógł zabić dziennikarza TVN!

2022-05-10 11:02

Kamil Żyła jest poszukiwany listem gończym w sprawie zabójstwa dziennikarza TVN Pawła K. Mężczyzna jest mężem Eweliny Ż., z którą zamordowany 29-latek spędzał czas feralnej nocy z 26 na 27 marca, kiedy to doszło do brutalnej zbrodni. Po tym, jak Kamil Ż. miał zadać aż 50 ciosów nożem z zazdrości, prawdopodobnie zbiegł do Niemiec. Trwają jego poszukiwania. Nam udało się dowiedzieć, co mogło skłonić 35-latka do morderstwa. Jego małżeństwo z Eweliną w ostatnim czasie powoli stawało się fikcją, a wspólne życie okazało się niemożliwe.

Dlaczego Kamil Żyła mógł zabić dziennikarza TVN?

Według naszych ustaleń Kamil i Ewelina byli małżeństwem od 12 lat. On pracował w kopalni Borynia-Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Ona zajmowała się branżą kosmetyczną. Mają kilkuletnią córkę. Po przerwie na macierzyństwo Ewelina chciała zmienić swoje życie. Wróciła do pracy, dokształcała się, miała własny salon. Prawdopodobnie wtedy jej wspólne, życiowe drogi z Kamilem zaczęły się rozchodzić. - Ewelina Ż. poznawała ludzi, zaczęła się obracać w świecie bardziej majętnych osób. Jej mąż był górnikiem siedzącym z piwem przed telewizorem i chodzącym na mecze - mówi nam jedna z osób znająca kulisy śledztwa. Jak podawała "Uwaga TVN", w grudniu ubiegłego roku Ewelina wyprowadziła się od męża i córki. Chciała ułożyć sobie na nowo życie. Złożyła pozew o rozwód. Jej nowym partnerem był Paweł, dziennikarz TVN, z którym spotykała się od kilku miesięcy.

List gończy za Kamilem Żyłą! To on bestialsko zamordował Pawła?! Przerażające szczegóły zbrodni

Kamil nie chciał rozwodu. Ewelina wiedziała, że będzie ciężko. - Bardziej spodziewałam się tego, że będzie mnie dręczył telefonami, czy będzie nachodził, natomiast, nigdy w życiu, nawet przez sekundę nie spodziewałam się, że może dojść do czegoś takiego - mówiła w rozmowie z "Uwagą".

Kamil Żyła podejrzany o zabójstwo dziennikarza TVN. Jak doszło do zbrodni

Według ustaleń prokuratury 34-latek zainstalował z pomocą kolegi nadajnik w samochodzie Eweliny. Wiedział, gdzie porusza się jej samochód. Feralnej nocy miał zaczaić się na parę, która podjechała w okolice stadionu GKS Katowice. Następnie podejrzany o zabójstwo miał podbiec do auta, zadać Pawłowi kilka ciosów nożem, a następnie wyciągnąć go z auta i zadawać kolejne. W sumie było ich aż 50. Ewelinie udało się zbiec z rannym chłopakiem, ale ratownikom nie udało się uratować życia mężczyzny.

Wedle naszych informacji, Kamil uciekł najprawdopodobniej białym volvo do Niemiec do swojej babci. Jego ojciec chciał go przekonać, by wrócił do Polski i oddał się w ręce policji. Mąż Eweliny nie chciał tego uczynić. Zbiegł i teraz nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa. Ojciec podejrzanego sprowadził wspomniany samochód do Polski.

Pogrzeb Pawła K. dziennikarza DDTVN zamordowanego w Chorzowie. Zorganizowano transmisję

Tak zginął Paweł K. Dziennikarz TVN został zamordowany. Rekonstrukcja zdarzeń w galerii

List gończy za Kamilem Żyłą

Dopiero w poniedziałek, 9 maja, opublikowano list gończy za Kamilem Żyłą, poszukiwanym w związku z zabójstwem Pawła K. Poniżej szczegóły, które mogą pozwolić na rozpoznanie mężczyzny.

KAMIL ŻYŁA

 • Drugie imię: Krzysztof
 • Imię ojca: Mirosław
 • Imię matki: Monika
 • Nazwisko panieńskie matki: Cygan
 • Płeć: mężczyzna
 • Miejsce urodzenia: Jastrzębie Zdrój
 • Data urodzenia: 1987-08-02
 • Pseudonim: - brak
 • Ostatnie miejsce zameldowania: Jastrzębie Zdrój, ul. Podmiejska 10/13
 • Obywatelstwo: POLSKA
 • SYLWETKA: waga około 75 kg, sylwetka szczupła, wzrost 170-180.
 • ZNAKI SZCZEGÓLNE: tatuaż „logo” klubu sportowego FC Barcelona
 • WŁOSY: włosy ciemne z możliwością ufarbowania na jasny blond.
 • Wzrost: 175-180 CM
 • Kolor oczu: BRĄZOWE

Chorzowscy policjanci poszukują Kamila Żyły, podejrzanego o dokonanie zabójstwa człowieka. Sąd Rejonowy w Chorzowie wydał za poszukiwanym list gończy. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt z Policją, osobisty albo telefoniczny, pod numerem 47 85 452 55 lub 112 – proszą mundurowi z Chorzowa.

Czytaj koniecznie: Znalazł zwłoki syna i jego dziewczyny w swoim mieszkaniu. Mieli rany postrzałowe. Tragedia w Żorach

Pogrzeb Pawła K. Dziennikarz TVN został zamordowany [ZDJĘCIA]

Dziś zostanie wydany list gończy za zabójca Pawła K. Dziennikarza tvn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE