Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników. Jak zginęli? [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

2021-03-05 8:13 Rafał Strzelec
Tragedia w kopalni
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Tragedia w kopalni

W czwartek wieczorem napłynęły do nas tragiczne informacje. Dwóch górników zginęło, dwóch kolejnych zostało rannych w wyniku zawału, do jakiego doszło 4 marca po południu na poziomie 665 metrów w kopalni Mysłowice-Wesoła. Tragiczne informacje przekazał Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. - Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Na poziomie 665 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Dwóch górników zginęło a dwóch zostało rannych. (...) Myślami jesteśmy z rodzinami i bliskimi ofiar - napisał w mediach społecznościowych. Jak doszło do tego zdarzenia? Co było jego przyczyną? Czytaj na se.pl.

KWK Mysłowice-Wesoła: Nie żyje dwóch górników, dwóch poszkodowanych

Do zdarzenia doszło 4 marca po południu. Jak poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski w KWK Mysłowice-Wesoła doszło do zawału. Dwóch górników zostało rannych, dwóch kolejnych było poszukiwanych. Niestety, około godz. 20.00 potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Prezydent Mysłowic przekazał fatalne wieści - dwóch poszukiwanych górników nie przeżyło. Jak doszło do tego zdarzenia? Co było przyczyną tej tragedii? Zobaczcie szczegółowy opis wczorajszej akcji w poniższej galerii.

Zobacz również: Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Górnicy zginęli pod skałami. Kim są ofiary?

KWK Mysłowice-Wesoła: Nie żyje dwóch górników. To nie pierwsza taka tragedia w tej kopalni

To nie pierwszy tego typu wypadek w tej kopalni. W sierpniu ubiegłego roku w wyniku tąpnięcia rannych zostało pięciu górników. W listopadzie 2018 roku zginął tam górnik – 35-letni mężczyzna został przysypany skałami. Niestety, co jakiś czas w górnictwie węglowym dochodzi do tego typu zdarzeń. W 2020 roku w krajowym górnictwie zginęło 16 osób (w tym 9 w kopalniach węgla kamiennego), wobec 23 śmiertelnych ofiar w roku 2019. O największych katastrofach w historii polskiego górnictwa przeczytasz tutaj: Wybuch, pożar, wstrząs, śmierć. Największe tragedie w polskim górnictwie.

Tragiczny wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE