Koronawirus. Będą masowe szczepienia w Polskiej Grupie Górniczej. Możemy to zrobić we własnym zakresie

i

Autor: Ewa Urban/cc0/pixabay Koronawirus. Będą masowe szczepienia w Polskiej Grupie Górniczej. "Możemy to zrobić we własnym zakresie"

Koronawirus. Będzie akcja szczepień w Polskiej Grupie Górniczej? "Możemy to zrobić we własnym zakresie"

2021-04-01 9:47

Będzie zorganizowana akcja szczepień w Polskiej Grupie Górniczej. Jak zapewnia prezes spółki Tomasz Rogala firma jest gotowa do szczepienia pracowników na własną rękę. Powołuje się przy tej okazji na ubiegłoroczną akcję testów przesiewowych. Rogala uważa, że było to przedsięwzięcie niespotykane na skale europejską. Kiedy PPG planuje zaszczepić pracowników? Czytaj na se.pl.

Akcja szczepień w Polskiej Grupie Górniczej. "Jesteśmy gotowi"

Jak informuje Polska Agencja Prasowa od początku epidemii do czwartku koronawirusa potwierdzono u 5269 pracowników największej górniczej firmy, z których 4958 wyzdrowiało. Obecnie zakażonych jest 303 górników, a 481 objęto kwarantanną.W ostatnich tygodniach w PGG obserwowany jest wzrost zachorowań, choruje jednak kilkakrotnie mniej górników, niż w szczycie epidemii, który w kopalniach miał miejsce wiosną ub. roku. Sytuację opanowano wówczas m.in. dzięki powszechnym badaniom przesiewowym, prowadzonych przez wiele tygodni z pomocą służb sanitarnych i wojska.

Czytaj również: Koronawirus. Niedzielski na Śląsku. Minister zdrowia znalazł zaskakujące źródło zakażeń!

- Operacja wykonywania testów przesiewowych w PGG była prowadzona na skalę niespotykaną w żadnej z dużych firm europejskich i zakończyła się sukcesem, pomagając zahamować gwałtowne rozprzestrzenianie się infekcji wśród kilkudziesięciu tysięcy zatrudnionych w kopalniach i oddziałach spółki, rozsianych na obszarze woj. śląskiego - przypomniał prezes spółki Tomasz Rogala.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?

W związku z tym PPG szykuje się na kolejną zorganizowaną akcję. Tym razem szczepienia pracowników. Chce do tego wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie. - Zgromadzone doświadczenia upewniają nas, że Polska Grupa Górnicza potrafi zorganizować i przeprowadzić z pełnym powodzeniem postulowaną akcję szczepień przeciw COVID-19 we własnym zakresie. Jesteśmy w stanie odpowiedzialnie wykonać zadanie własnymi siłami, bez angażowania służb publicznych, których potencjał będzie można jednocześnie wykorzystać dla innych potrzebujących w regionie - uważa Rogala.

Akcja szczepienia w Polskiej Grupie Górniczej. Kiedy zaszczepią górników?

Czy jest jakiś realny termin, kiedy górnicy ze śląskich kopalń zostaną poddani szczepieniom? Na razie przedstawiciele PPG nie mówią wprost o konkretnej dacie. Informują jedynie, że nastąpi to w najszybszym możliwym terminie w miarę wdrażania niezbędnych uregulowań prawnych i dostępności szczepionek w Agencji Rezerw Materiałowych. Dodają jednocześnie, że szczepienia górników są bardzo istotne ze względu na specyfikę ich pracy. - Znacznie ograniczona możliwości zachowania dystansu społecznego związana m.in. z koniecznością stosowania transportu szybowego na dole sprawiają, że masowe szczepienia pracowników dają ogromną szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w kopalniach - cytuje przedstawicieli PPG PAP.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce, 1 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 01.04.2021]

W miniony wtorek premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk zapowiedzieli plan mający przyspieszyć szczepienia. Zakłada on m.in. zwiększenie liczby punktów, zwiększenie grona osób kwalifikowanych do szczepienia i wprowadzenie szczepień populacyjnych.

Górnicy oddają krew
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE