Koronawirus w kopalni Marcel! Aż 20 górników na kwarantannie

2020-04-05 20:28
Koronawirus w kopalni Marcel! Aż 20 górników na kwarantannie
Autor: pixabay.com

W kopalni Marcel w Radlinie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z górników. W związku z tym podjęto decyzję o kwarantannie dla 20 członków załogi. Kopalnia pracuje normalnie. Zakażony górnik przebywa obecnie w szpitalu w Raciborzu.

Sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej został w niedzielę poinformowany, że w u jednego z górników kopalni Marcel w Radlinie wykryto koronawirusa. W związku z ta informacją zostały podjęte odpowiednie czynności. Aż 20 górników poddano kwarantannie. - Pracownicy zostali skierowani na dwutygodniową kwarantannę oraz zobowiązani do kontaktu ze służbami sanitarnymi. Pomieszczenia, w których przebywali pracownicy, poddano dezynfekcji - poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Z kolei chory pracownik jest obecnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu.

Jak podaje RMF FM powołując się na Polską Agencję Prasową oddział szybowy ruchu Marcel, gdzie zatrudniony jest zakażony górnik, pracuje normalnie, kopalnia nie odnotowała przerw w wydobyciu. To pierwszy przypadek zakażenia w górnictwie, choć nie pierwszy związany z tą branżą. Wcześniej poinformowano o zakażeniu dwóch pielęgniarek, które pracują w punkcie pierwszej pomocy przy kopalni Rydułtowy. W kopalni Marcel wprowadzono specjalne obostrzenia, m.in. zmniejszenie liczby pracowników w windach, nakaz zakładania maseczek ochronnych podczas wjazdów i zjazdów, a także zwiększono ilość punktów, w których można dezynfekować ręce.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Tak policja walczy z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.