Koronawirus w Polsce. Raport. Ile jest dzisiaj przypadków?

2021-07-29 12:30
covid
Autor: pixabay

Koronawirus w Polsce: czwartek, 29 lipca 2021. Wariant Delta. Ministerstwo Zdrowia codziennie o godz. 10.30 publikuje raporty dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? Wariant Delta i Lambda. Czy sytuacja uległa poprawie, a może pogorszeniu? Ile osób jest zaszczenionych? Sprawdźcie najnowsze dane na czwartek 29.07.2021!

Koronawirus w Polsce. Raport: 28 lipca 2021 r.

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia publikuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały tragiczne żniwo zgonów. Co gorsza w ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, potwierdzono też pierwsze przypadki wariantu lambda. To niestety może zwiastować czwartą falę koronawirusa. Zdaniem ekspertów powinniśmy na nią być gotowi już jesienią. Jak będzie ona wyglądać? Wszystko zależy od tempa szczepień przeciw COVID-19. Jak wygląda sytuacja w czwartek 29 lipca 2021 roku? Oto szczegóły.

- Mamy 167 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (24), podkarpackiego (21), mazowieckiego (15), lubelskiego (14), pomorskiego (14), śląskiego (12), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (9), wielkopolskiego (9), dolnośląskiego (8), warmińsko-mazurskiego (7), lubuskiego (5), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), łódzkiego (3), świętokrzyskiego (3). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje Ministerstwo Zdrowia.

COVID-19 po raz kolejny zebrał śmiertelne żniwo. Z powodu samego zakażenia zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły cztery kolejne osoby.

Koronawirus raport 29.07.2021
Autor: SE
Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE