Ksiądz instruuje parafian, jak go przyjąć w trakcie kolędy. Odebrać i odwieźć, tylko białe pieczywo i czarna herbata

i

Autor: kisitavan77/Pixabay ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Ksiądz instruuje parafian, jak go przyjąć w trakcie kolędy. "Odebrać i odwieźć, tylko białe pieczywo i czarna herbata"

To nagranie to hit!

Ksiądz instruuje parafian, jak go przyjąć w trakcie kolędy. "Odebrać i odwieźć, tylko białe pieczywo i czarna herbata"

Przyjechać po księdza i ministrantów na parafię autem 10 minut przed kolędą, a później odwieźć. "Posiłki chętnie zjem, ale nie w każdym domu". Zimna płyta, czarna herbata i białe pieczywo, lista wymagań księdza z Przegędzy jest długa i bardzo precyzyjna. Nagranie stało się hitem w sieci!

Ksiądz instruuje parafian, jak go przyjąć w trakcie kolędy. "Odebrać i odwieźć, tylko białe pieczywo i czarna herbata"

Ksiądz z Przegędzy w gminie Czerwiona-Leszczyny poczuł się jak gwiazda rocka i postanowił poinstruować swoich parafian, jak mają przyjąć jego oraz ministrantów podczas kolędy. Lista wymagań jest spora i bardzo precyzyjna. Już stała się hitem w internecie!

Na nagraniu, które obiegło już lotem błyskawicy internet słyszymy, jak ksiądz mówi, by przyjechać po niego i ministrantów autem 10 minut przed kolędą, a po skończonej kolędzie odwieźć na parafię.

"Jeśli chodzi o posiłki, to chętnie zjem, ale nie w każdym domu. Tak mniej więcej w połowie i na końcu coś zjem. (...) jestem na diecie i nie wiele mogę zjeść (...) piję tylko czarną herbatę" - wylicza ksiądz. Na kolację ma być zimna płyta, a ksiądz sobie z niej wybierze, co może zjeść. Pieczywo ma być białe i bez żadnych dodatków, a z ciast to tylko babka lub ciasto drożdżowe.

Sytuacja miała miejsce pod koniec mszy w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy. Tuż po tym, jak nagranie pojawiło się w internecie, rozgorzała dyskusja. Jedni niedowierzają i pytają czy to "fake?!

"Co to ma być? Może jeszcze kopertę do tego? On chodzi z wizytą duszpasterską czy się najeść i napić?";

"A jaki samochód podstawić? Jaka ma być temperatura herbaty" - ironizują internauci.

Sonda
Czy kolęda powinna odbywać się w czasie epidemii koronawirusa?
Gen. Leon Komornicki o ofercie Patriotów z Niemiec: "Rząd nie mógł tego poważnie potraktować czegoś, co jest niepoważne" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają