Łaziska Górne: Na 4 lata zamienił życie rodziców w piekło. "Lawina złości i agresji!"

2020-09-24 9:11 Bartosz Wojsa
Łaziska Górne: Na 4 lata zamienił życie rodziców w piekło. Lawina złości i agresji!
Autor: Policja Śląska Łaziska Górne: Na 4 lata zamienił życie rodziców w piekło. "Lawina złości i agresji!"

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który od kilku lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Funkcjonariusze mówią, że agresja słowna, wyzwiska oraz groźby pozbawienia życia były tam na porządku dziennym. Schorowani i zmęczeni seniorzy postanowili przerwać swoją gehennę i po kolejnej interwencji mundurowych złożyli zeznania.

Według zebranego przez śledczych materiału dowodowego, 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych znęcał się nad swoimi rodzicami od 2016 roku. Przez 4 lata musieli oni znosić ciągłe obelgi, wyzwiska oraz lawinę złości i agresji. Kolejna interwencja policji, która miała miejsce 21 września, zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który po raz kolejny wszczął awanturę w miejscu zamieszkania. - Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a wczoraj (23 września) po południu usłyszał zarzuty: psychicznego znęcania się nad rodzicami. Obszerne zeznania obrazujące ostatnie kilkanaście miesięcy z życia pod wspólnym dachem z agresorem przyczyniły się do tego, że śledczy złożyli wniosek do prokuratury o wydanie nakazu opuszczenia przez podejrzanego miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziców - relacjonują funkcjonariusze.

Prokurator przychylił się do wniosku. Ponadto objął 44-latka policyjnym dozorem. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.