Skały przysypały operatora koparki

Makabryczny wypadek w kopalni w Wiśle! Lądował śmigłowiec. Internauta pisze, że "kasa najważniejsza" [ZDJĘCIA]

2023-12-11 21:48

Operator koparki został ranny w wyniku wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 11 grudnia, w Kopalni Surowców Skalnych w Wiśle. Jak informują strażacy, po godz. 13 otrzymali oni informację, że połowę kabiny pojazdu, w której przebywał mężczyzna, przysypały skały. Poszkodowany został stamtąd wyciągnięty, po czym śmigłowiec LPR przetransportował go do szpitala.

Wisła. Wypadek w kopalni. Skały przysypały operatora koparki

Skały przysypały operatora koparki, który pracował na terenie Kopalni Surowców Skalnych w Wiśle. Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 11 grudnia, ok. godz. 13. O wszystkim poinformowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, którzy interweniowali na miejscu, ratując poszkodowanego mężczyznę.

- Po dotarciu na miejsce ustalono, że podczas prac w kopalni, doszło do przysypania połowy kabiny operatora koparki przez wyroby skalne, wewnątrz której znajdował się operator (przytomny z obrażeniami). 👩‍🚒 Strażacy zabezpieczyli teren działania. Oceniono stabilność ściany, z której osunęły się kamienie (wyroby skalne) na koparkę oraz operatora. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono również kwalifikowanej pierwszej pomocy - czytamy na profilu facebookowym KP PSP w Cieszynie.

Jak dodają strażacy, do operatora koparki dostali się, wykorzystując narzędzie hydrauliczne, po czym ewakuowali go z pojazdu. Rannego zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale nie wiadomo, jak poważne są jego obrażenia.

Internauci wzburzeni

Informacja o wypadku w kopalni w Wiśle poruszyła internautów, a jeden z nich skrytykował firmę prowadzącą tam prace, twierdząc, że wiedziała o zagrożeniu, ale "nic nie zrobiła". Z kolei użytkowniczka Facebooka napisała nawet, że jej mąż rok temu też miał wypadek w tej samej kopalni.

- Matka Natura broni się już niejednokrotnie w Wiśle I będzie. Ale cóż kasa najważniejsza - dodał z kolei inny komentujący.

Awaria w centrum Warszawy. Nowa iluminacja już nie działa
Listen on Spreaker.