Matura 2021 matematyka: Przecieki. Co będzie na maturze z matematyki 5 maja?

2021-05-04 15:57 Rafał Strzelec
Matura 2021 z matematyki. Wymagania programowe
Autor: pixabay.com

Matura 2021. Matematyka. Co będzie na maturze z matematyki? To pytanie zadają sobie wszyscy maturzyści, którzy w maju podejdą do egzaminów. Matematyka jest uznawana za najtrudniejszy z egzaminów, dlatego abiturienci szukają przecieków z arkuszy maturalnych jeszcze przed egzaminem. Jakie będą zadania na maturze z matematyki? Czego możemy się spodziewać? Czy są jakieś przecieki dotyczące matury z matematyki? Czytaj więcej w naszym tekście. Informacje na temat matury 2021 z matematyki tylko w se.pl.

Matura 2021. Matematyka. Najważniejsze informacje

Matura 2021. Matematyka. Egzaminy maturalne w tym roku rozpoczną się 4 maja. Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się 5 maja o godz. 9:00. Sprawdzian potrwa 170 minut. Abiturienci będą się zmagali zarówno z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi. Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów. Do rozwiązania będzie siedem zadań otwartych. Aby zdać, trzeba będzie mieć minimum 30 procent wszystkich możliwych do uzyskania punktów. Ze względu na epidemię koronawirusa i przejście na nauczanie zdalne wymagania egzaminacyjne na maturę 2021 z matematyki są zmniejszone. Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej na swoje stronie internetowej na maturze z matematyki w 2021 roku zostały wprowadzone ograniczone wymagania dotyczące funkcji i graniastosłupów, całkowita redukcja wymagań dotyczących brył obrotowych i wymagań z IV etapu edukacyjnego dotyczących ostrosłupów.

Matura 2021. Harmonogram egzaminów. Zobacz, kiedy odbywają się egzaminy maturalne - KLIKNIJ TUTAJ!

Matura 2021. Matematyka. Przecieki. Co będzie na maturze z matematyki?

Matura z matematyki jest jednym z najbardziej stresujących przeżyć dla abiturientów. Maturzyści uznają, że "królowa nauk" jest najtrudniejszym przedmiotem maturalnym. Dlatego krótko przed egzaminem szukają przecieków z arkuszy maturalnych. Najczęstszym źródłem szukania przecieków jest internet. Tym bardziej, że ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i obostrzenia w niektórych szkołach matura z matematyki może się zacząć nieco później. To sprzyja umieszczaniu informacji w mediach społecznościowych. Przecieki nie zawsze się jednak sprawdzają. Dlatego najlepiej dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki.

Matura 2021. Co będzie na egzaminie z matematyki?

Matura 2021. Matematyka jest zmorą wielu uczniów. Abiturienci chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać na egzaminie maturalnym. Wiemy, czego nie będzie na egzaminie maturalnym z matematyki. Jakie zadania mogą się pojawić na arkuszu egzaminacyjnym? Na pewno nie zabraknie zadań z następujących działów:

  • Liczby rzeczywiste i wyrażenia algebraiczne. Równania i nierówności
  • Funkcje
  • Ciągi
  • Geometria (planimetria, stereometria, geometria analityczna płaszczyzny, trygonometria)
  • Prawdopodobieństwo i kombinatoryka (wraz z elementami statystyki)

Warto również zobaczyć, co było na maturze z matematyki w ubiegłym roku. Arkusze znajdziecie w naszym tekście: Matura z matematyki 2020: ARKUSZE CKE p. podstawowy. Arkusze i odpowiedzi z egzaminu 9.06.2020

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE