Matura próbna CKE 2021: Język angielski, poziom rozszerzony. Arkusze. Jakie będą pytania na maturze próbnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym?

2021-02-25 12:49 Rafał Strzelec
Są zmiany w maturach
Autor: Pixabay

Matura próbna 2021: język angielski, poziom rozszerzony. Jakie pytania będą na maturze próbnej z języka angielskiego? Od 3 do 16 marca Centralna Komisja Edukacyjna będzie organizowała matury próbne dla uczniów trzeciej klasy liceum i ostatniej klasy technikum. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku matury próbne odbędą się w reżimie sanitarnym. Wśród egzaminów obowiązkowych znajduje się matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Jakie pytania mogą się znaleźć na arkuszu egzaminacyjnym? Czego będą mogli się spodziewać w maju abiturienci ze szkół średnich maturze z języka angielskiego? Sprawdź przykładowe zadania: matura próbna CKE 2021, język angielski, poziom rozszerzony.

Matura próbna CKE 2021: Język angielski, poziom rozszerzony. Jakie będą pytania na maturze próbnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? [PRZYKŁADOWE ARKUSZE]

Jakie będą pytania na maturze próbnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Podobnie jak na poziomie podstawowym abiturienci będą musieli się zmierzyć z zadaniami otartymi i zamkniętymi. Maturzyści podczas egzaminu muszą się wykazać umiejętnością czytania ze zrozumieniem w języku angielskim, bowiem z pewnością będą mieli do przeczytania tekst, do którego w arkuszu zostaną osadzone pytania.  Możliwe, że jakąś treść będzie trzeba uzupełnić akapitem. Z pewnością można się spodziewać pytań typu: prawda czy fałsz. Nie zabraknie też jak zawsze zadań ze słuchu. To stały element matury z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Jak zawsze na koniec uczniowie będą musieli się wykazać umiejętnością pisania dłuższych form - listów, maili, zaproszeń, rozprawek, artykułów. Jak wyglądają przykładowe zadania maturalne z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Sprawdź w poniższej galerii.

Matura próbna CKE 2021 [HARMONOGRAM]

Matura próbna 2021 odbędzie się między 3 a 16 marca i tradycyjnie rozpocznie się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Natomiast kolejnego dnia tegoroczni maturzyści zmierzą się z królową nauk, czyli matematyką podstawową. W piątek, 5 marca przewidziany jest test z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a 8 marca w poniedziałek na poziomie rozszerzonym. Harmonogram matury próbnej CKE 2021 znajdziecie w naszym materiale, do którego link znajduje się TUTAJ. W tym roku matura na poziomie podstawowym z języka angielskiego odbędzie się 6 maja (czwartek). Z kolei na poziomie rozszerzonym w piątek 7 maja. 

Matura próbna 2021- zobacz przykładowe arkusze

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE