Monopoly Katowice. Możesz kupić Spodek i cały Nikiszowiec!

2021-10-20 8:30
Monopoly Katowice
Autor: UM Katowice Monopoly Katowice. Premiera katowickiej edycji gry

Monopoly Katowice - dobrze znana gra, ale w zupełnie nowej wersji została zaprezentowana przez władze miasta. Prezydent Katowic Marcin Krupa, przedstawiciele firmy Winning Moves i Pan Monopoly zaprezentowali niezwykłą, miejską edycję planszówki. W trakcie rozgrywki można kupić m.in. Spodek, Osiedle Gwiazdy i inne kultowe miejsca związane ze stolicą Górnego Śląska. Gdzie można kupić Monopoly Katowice? Ile kosztuje gra? Podajemy szczegóły.

Monopoly Katowice. Premiera gry

Oficjalna prezentacja Monopoly Katowice odbyła się 19 października w Willi Goldsteinów. W spotkaniu wzięli udział prezydent Katowic Marcin Krupa, przedstawiciele firmy Winning Moves i Pan Monopoly. Zaprezentowano m.in. planszę do gry, na której znalazło się wiele miejsc związanych z Katowicami - Spodek, Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulica Mariacka. Każdy gracz będzie mógł kupić również baseny w Brynowie i Burowcu, tężnię w parku Zadole, a nawet Szkołę Podstawowa nr 13 z Bogucic, która miejsce na planszy wygrała w specjalnym konkursie dla katowickich szkół! Nie brakuje także katowickich galerii handlowych i Muzeum Śląskiego.

- Bardzo się cieszę, że fani MONOPOLY z całej Polski, ale i ze świata, będą mogli zobaczyć nasze miasto w wyjątkowej skali – stwierdził prezydent Katowic Marcin Krupa. – Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy – dodaje prezydent. Wtórowali mu przedstawiciele firmy Winning Moves. - Za nami wiele bardzo różnych miejskich edycji MONOPOLY. Z każdą kolejną odkrywamy, jak wiele niezwykłych miejsc można znaleźć w przeróżnych zakątkach naszego kraju. My sami za każdym razem poznajemy mnóstwo ciekawostek, ale z każdą kolejną odsłoną staramy się dodawać graczom coś nowego  - powiedział Jan Jaźwiński, przedstawiciel firmy.

To nie wszystkie dodatkowe smaczki przy katowickiej edycji gry. Również pionki nawiązują do historii i tradycji miasta. Znajdziemy tu symbole architektoniczne miasta takie jak Spodek czy Gwiazdy, figurkę Beboka, żabę znaną z ulicy Stawowej, serce z logo Katowic, a nawet kluskę śląską! Wyjątkowych zestawów z pionkami nie można kupić, ale można będzie je zdobyć w grze miejskiej, która już w najbliższą sobotę, 23 października, zamieni Katowice w ogromne pole do gry.

Monopoly Katowice. Gdzie kupić? Ile kosztuje gra?

Każdy, kto chce mieć na własność katowicką edycję planszówki, może ją zakupić stacjonarnie w Auchan, Carrefour, salonach Smyk i Empik oraz online: na Allegro, na stronie Smyk.com, w Empik.com oraz sklepach specjalistycznych i detalicznych sklepach zabawkowych. Ceny w zależności od sklepu zaczynają się od około 110 złotych. 

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice
Sonda
Czy kupisz grę Monopoly Katowice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE