MORDERSTWO w Cieszynie! Bezdomny śmiertelnie ranił 36-letniego mężczyznę

2020-01-15 7:21 RS
Zabójstwo w Cieszynie
Autor: Policja Cieszyn

Cieszyńscy policjanci zatrzymali 48-latka, który jest podejrzewany o zamordowanie 36-letniego mężczyzny. Sprawca został zatrzymany w miejscu zbrodni, miał sam się przyznać do popełnienia tego czynu. Grozi mu dożywocie. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Do zabójstwa miało dojść w jednym z mieszkań na terenie Cieszyna w nocy z piątku na sobotę o godz. 3.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 36-letni mężczyzna został ciężko ranny. Wynikało z niego, że poszkodowany był ofiarą ataku. Natychmiast ruszyli na miejsce.

- Na miejscu, wewnątrz budynku, zauważyli nieprzytomną osobę leżącą na podłodze mieszkania. Obok ciała stał mężczyzna, który twierdził , że jest sprawcą zdarzenia. Policjanci go obezwładnili i zatrzymali. Został przewieziony
do policyjnego aresztu - mówi asp. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej policji.

Rannemu 36-letniemu mężczyźnie udzielono natychmiast pomocy. Niestety, w wyniku obrażeń zmarł. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny
i zabezpieczyli ślady. Śledczy ustalili, że podejrzany 48-latek był bezdomnym. Mężczyzna nie miał stałego adresu zamieszkania. Został aresztowany. Grozi mu dożywocie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Cieszynie.