Na KORONAWIRUSIE można zarobić. Także w Polsce WIRUS napędza biznes

2020-02-27 18:58
maseczka_koronawirus
Autor: portal aukcyjny

Czy ta pani widoczna na zdjęciu jest poszukiwana przez policję? Nie, to nie jest list gończy, ale jedna z wielu ofert, na portalu aukcyjnym, wielce (nie)skutecznych maseczek (nie)chroniących przed koronawirusem. Biznes się kręci, ceny szybują w górę.

Maseczka CORONAVIRUS OCHRONNA (przez dwa „n”) „2 warstwowa. Hypoalergiczna i co bardzo ważne niepyląca. Maseczka ze specjalnym drucikiem przez co można dopasować do kształtu nosa by lepiej przylegała, a co za tym idzie chroniła. Wygodna z gumeczkami, przez co łatwo się zakłada i ściąga. Podobnie jak noszą chirurdzy na salach operacyjnych. Zapewnij sobie ochronę!” - zachęca sprzedawca do kupna. Za 10 sztuk życzy sobie 299 zł! To i tak „stosunkowo” niewiele. Bo za maskę, jaką można (było) przed paroma tygodniami kupić w sklepie z artykułami budowlanymi za parę złotych, niektórzy życzą sobie 69 zł! Trzeba stwierdzić, że uczciwie dodaje, iż „według badań maski nie są 100% ochroną przeciwwirusową jednak ograniczają ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa”. Za maseczkę ze zwykłej fizeliny, w pastelowych kolorach do wyboru, ale za to z płynem do dezynfekcji rąk jakiś sprzedawca chce 90 zł. Podobny płyn, ale bez maseczki, można kupić za już za kilkanaście złotych. Charakterystyczne w nazwach ofert takich płynów najczęściej widnieje słówko KORONAWIRUS. Na szczęście można kupić równie skuteczne zwykłe mydło, a nie jakieś specjalne antykoronawirusowe, by mieć czyste dłonie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE