W Rybniku stanęła choinka

i

Autor: UM Rybnik

Boże Narodzenie

Najładniejsze choinki w woj. śląskim. W tych miastach świąteczne drzewka pojawiły się jako pierwsze

W ostatni weekend listopada w pierwszych miastach województwa śląskiego postawiono przyozdobione świąteczne drzewka, które od razu zostały zasypane białym puchem. Na liście nie mogło zabraknąć stolicy naszego województwa.

TOP 5 choinek w województwie śląskim

Od kilku dni w województwie śląskim utrzymuje się termiczna zima. Oprócz minusowych temperatur występują także opady śniegu. Wybrane miasta województwa śląskiego postanowiły uświetnić zimową aurę i jeszcze w listopadzie postawiły na swoich rynkach przyozdobione choinki. Świąteczne drzewka stanęły w śląskich miastach w miniony weekend (25-26 listopada). Pojawienie się choinek w niektórych miastach pokrywało się z trwającymi jarmarkami świątecznymi.

Tak też było w Katowicach, w których 17 listopada rozpoczął się kiermasz bożonarodzeniowy. Natomiast uroczyste zaświecenie lampek na katowickiej choince odbyło się 27 listopada. 11-metrowa jodła została przetransportowana na rynek stolicy województwa z Mikołowa. Oprawę artystyczną wydarzeniu zapewnił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

W weekend świąteczne drzewka pojawiły się także w czterech innych miastach woj. śląskiego. Przystrojone Choinki rozbłysnęły także w: Tarnowskich Górach, Chorzowie, Wodzisławiu Śląskim i Rybniku. Zobaczcie ich zdjęcia w galerii.

Nasi Partnerzy polecają