Uda się to pogodzić?

Najwyżej położony hotel w Polsce budzi skrajne emocje. Z jednej strony oszałamiający widok, a z drugiej to!

Ekologiczny budynek doskonale wkomponowany w malowniczy krajobraz górski. Jeden z większych, najdłuższy i najwyżej położony hotel w Polsce otworzy się latem. Widok z hotelu Mercure Szczyrk Resort, zapiera dech w piersi, ale są i tacy, którym się nie podoba przemiana dawnego Orlego Gniazda.

Nowoczesny hotel Mercure Szczyrk Resort wkrótce zostanie otwarty

Budynek wkomponowany w malowniczy krajobraz górski, widoki na Beskid Śląski ze wszystkich 447 pokoi, jest jednym z najwyżej położonych obiektów w Polsce (660 m n.p.m.). Hotel Mercure Szczyrk Resort swoim wyglądem ma nawiązywać do Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo, bo tak kiedyś nazywało się to miejsce. Było własnością Huty Katowice, teraz znajduje się w rękach prywatnego inwestora.

Ten największy obiekt wielofunkcyjny w Szczyrku i w Beskidzie Śląskim oraz jednocześnie jeden z największych w Polsce, wzbudził ostatnio wiele emocji wśród internautów.

- Taki obiekt jak dla mnie w tym miejscu to nieporozumienie. Góry to natura, piękno samo w sobie, miejsce dla zwierząt, roślin i dla nas lubiących górskie wędrówki. Takie miejsca powinny być chronione przez państwo polskie. Kolejny moloch, który zniszczył ten krajobraz - pisze w komentarzu jeden z internautów.

- Takie molochy to relikt minionej epoki. Nie wiem czy pomysł reanimacji takich obiektów to dobry pomysł - dodaje inna internautka.

Oferta hotelu Mercure Szczyrk Resort

W hotelu Mercure Szczyrk Resort mieści się 447 pokoi, każdy z niepowtarzalnym widokiem na Szczyrk oraz panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt – Skrzyczne. Hotel ma 9 kondygnacji i mierzy 330 m długości. Na jego terenie jest pięć punktów gastronomicznych i aż 2500 mkw powierzchni eventowej, w tym 14 w sal konferencyjnych, a także grill bar na 400 osób i lądowisko dla helikopterów. Do dyspozycji gości oczywiście będzie także strefa SPA & Wellness – w tym sauny, gabinety fizjoterapii i beauty, siłownia, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny.

Sonda
Czy chodzisz zimą w góry?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany