PiS i narodowcy ROZSIERDZILI emerytów! Seniorzy mogą zapomnieć o dodatkowej kasie

2019-12-11 3:00 KS
Emerytura? Kilka groszy miesięcznie! Rośnie liczba niskich emerytur na Lubelszczyźnie
Autor: zdjęcie ilustracyjne; pixabay.com/pompi Emerytura? Kilka groszy miesięcznie! Rośnie liczba niskich emerytur na Lubelszczyźnie

Przez całe życie ciężko harowali i płacili podatki, a kiedy dopadła ich jesień życia chcieliby, aby państwo zdjęło wreszcie z ich barków to gigantyczne obciążenie! Czy projekt „Emerytury bez podatku” forsowany przez PSL ma szansę być poparty przez wszystkie partie? Sprawdziliśmy!

Stłuczka, awaria na drodze? Możesz potrzebować ich pomocy!

- Liczę, że opozycja i rząd poprą projekt dzięki któremu milionom emerytów zostanie nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Apeluję do wszystkich partii o poparcie obywatelskiego projektu w sprawie Emerytury bez podatku! - mówi nam szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (38 l.). „Super Express” postanowił sprawdzić, czy pomysł ma szansę być przeforsowany przez większość sejmową i co na ten temat myślą politycy wszystkich formacji. Okazuje się, że oprócz PSL, zwolennikami projektu jest PO i Lewica, a zdecydowanymi krytykami PiS i Konfederacja. - Rząd PiS dokonał ogromnych transferów społecznych, więc musimy spojrzeć na możliwości finansowe budżetu. A poza tym na pomyśle, żeby emerytów zwolnić z podatku, skorzystaliby najbogatsi seniorzy, a nie najbiedniejsi. Jestem przeciwny – mówi nam wiceszef klubu PiS Tadeusz Cymański (64 l.). Jego sojusznikiem w tej sprawie jest … Janusz Korwin-Mikke (77 l.). - Ten pomysł jest demagogiczny! Nigdy w życiu go nie poprzemy. Nie chcę, żeby emeryci mieli więcej pieniędzy, bo reszta społeczeństwa będzie miała o tyle samo mniej – powiedział nam Korwin-Mikke.

Będzie NOWY PRZEDMIOT w szkole? Jest akcept ministerstwa! Chodzi o tragedię na Giewoncie