Kobieta nie otworzyła drzwi kuratorowi. Zamknęła się w domu z rocznym dzieckiem, strażacy rozłożyli skokoschron.

i

Autor: Shutterstock

Strażacy rozłożyli skokochron

Nie chciała otworzyć drzwi kuratorowi sądowemu. W mieszkaniu było malutkie dziecko

Młoda matka nie chciała otworzyć drzwi kuratorowi sądowemu. Zamknęła się w mieszkaniu z rocznym dzieckiem, nie pomogły prośby policjantów. Strażacy zdecydowali się na rozłożenie skokochronu, kobieta bowiem znajdowała się w mieszkaniu na 8. piętrze. Służby zdecydowały się na ten krok w obawie o ich życie i zdrowie.

Omal nie doszło do tragedii. Matka zabarykadowała się w mieszkaniu z malutkim dzieckiem

Dramatyczne sceny rozegrały się na jednym z osiedli w Częstochowie. Wszystko zaczęło się od tego, że przed jednym z bloków w Częstochowie strażacy rozłożyli skokochron, czyli urządzenie mające za zadanie amortyzowanie skoków z wysokości. Zdecydowano się na ten krok ponieważ 20-latka kobieta nie chciała otworzyć drzwi kuratorowi sądowemu. Oprócz niej w mieszkaniu znajdowało się roczne dziecko. To kurator postanowił powiadomić policję. Niestety, początkowo kobieta nie reagowała również na prośby policjantów. To właśnie dlatego zdecydowano się na rozłożenie skokochronu, ponieważ kobieta mieszkała na 8. piętrze i istniała realna obawa, że może dojść do tragedii.

- Wszystkie służby zadziałały w sposób prewencyjny. Niepokojący był fakt, że kobieta z dziecka przebywała w mieszkaniu i nie chciała otworzyć drzwi kuratorowi sądowemu - wyjaśnia asp. szt. Barbara Poznańska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie 

- Na szczęście, nic nikomu się nie stało - dodaje oficer prasowa KMP w Częstochowie. Po długich rozmowach, kobieta w końcu wpuściła do mieszkania kuratora i policjantów.

Sonda
Widzisz dziecko siedzące w oknie. Co robisz?
Trzymał dziecko za rączkę, huknął w nich samochód. Dramat na przejściu w Tarczynie