Śmierć strażaka

i

Autor: Shutterstock Śmierć strażaka

Dramat na polu

Nie żyje strażak z Rudy Śląskiej. Mężczyzna został prygnieciony przez ciągnik rolniczy

2022-10-03 10:23

Tragiczna śmierć Konrada Z. - 34-letniego strażaka, który służył w jednostce w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna zginął podczas prac polowych pod Kłobuckiem. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. W ten weekend w strażackich jednostkach wybrzmiały syreny, aby upamiętnić między innymi 34-letniego mundurowego. To kolejna w ostatnich dniach śmierć wśród strażaków.

Konrad Z. (34 l.) na co dzień mieszkał w miejscowości Biała w powiecie kłobuckim. Był strażakiem w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Jak podaje klobucka.pl strażak zginął w wyniku wypadku na polu. - 30 września w godzinach wieczornych na polu 34-letni mężczyzna znajdował się poza ciągnikiem rolniczym. W pewnym momencie został on przygnieciony przez maszynę, która się na niego stoczyła. Podjęto reanimację mężczyzny, ale nie przyniosła ona skutku. Okoliczności wypadku badają policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora - mówi nam aspirant Joanna Wiącek-Głowacz.

O śmierci strażaka poinformowała Komenda Miejska PSP w Rudzie Śląskiej. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 września 2022 roku w wieku 34 lat odszedł na wieczną służbę st. asp. Konrad Związek, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. W imieniu funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej głębokie wyrazy współczucia Rodzinie oraz najbliższym składa komendant miejski st. bryg. Andrzej Małysiak - napisano na Facebooku dodając, że wkrótce zostaną przekazane informacje na temat pogrzebu strażaka.

To już czwarta w ostatnim czasie śmierć przedstawiciela tej grupy zawodowej. Paweł Ch. zmarł w wieku 36 lat w trakcie pełnienia służby w KP PSP w Grudziądzu 22 września. Andrzej P. (38 l.) zginął 26 września na służbie podczas działań związanych z kolizją na A4. Z kolei 1 października Jan B. zmarł podczas prowadzonej akcji.

Osy zabiły strażaka Marcina

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki