Śmierć strażaka

i

Autor: Shutterstock Śmierć strażaka

Dramat na polu

Nie żyje strażak z Rudy Śląskiej. Mężczyzna został prygnieciony przez ciągnik rolniczy

2022-10-03 10:23

Tragiczna śmierć Konrada Z. - 34-letniego strażaka, który służył w jednostce w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna zginął podczas prac polowych pod Kłobuckiem. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. W ten weekend w strażackich jednostkach wybrzmiały syreny, aby upamiętnić między innymi 34-letniego mundurowego. To kolejna w ostatnich dniach śmierć wśród strażaków.

Konrad Z. (34 l.) na co dzień mieszkał w miejscowości Biała w powiecie kłobuckim. Był strażakiem w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Jak podaje klobucka.pl strażak zginął w wyniku wypadku na polu. - 30 września w godzinach wieczornych na polu 34-letni mężczyzna znajdował się poza ciągnikiem rolniczym. W pewnym momencie został on przygnieciony przez maszynę, która się na niego stoczyła. Podjęto reanimację mężczyzny, ale nie przyniosła ona skutku. Okoliczności wypadku badają policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora - mówi nam aspirant Joanna Wiącek-Głowacz.

O śmierci strażaka poinformowała Komenda Miejska PSP w Rudzie Śląskiej. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 września 2022 roku w wieku 34 lat odszedł na wieczną służbę st. asp. Konrad Związek, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. W imieniu funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej głębokie wyrazy współczucia Rodzinie oraz najbliższym składa komendant miejski st. bryg. Andrzej Małysiak - napisano na Facebooku dodając, że wkrótce zostaną przekazane informacje na temat pogrzebu strażaka.

To już czwarta w ostatnim czasie śmierć przedstawiciela tej grupy zawodowej. Paweł Ch. zmarł w wieku 36 lat w trakcie pełnienia służby w KP PSP w Grudziądzu 22 września. Andrzej P. (38 l.) zginął 26 września na służbie podczas działań związanych z kolizją na A4. Z kolei 1 października Jan B. zmarł podczas prowadzonej akcji.

Osy zabiły strażaka Marcina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają