Niepełnosprawny 30-latek chodził do niego na zakupy. Zboczeniec to wykorzystał

2019-09-20 17:00 RS
Niepełnosprawny był wykorzystywany seksualnie przez 64-latka
Autor: pixabay.com

Ogromną traumę przeżył niepełnosprawny 30-latek, mieszkaniec powiatu będzińskiego. Od maja 2019 roku były wykorzystywany seksualnie przez zboczonego sprzedawcę jednego ze sklepów.

Pokrzywdzony ufał swojemu przyszłemu oprawcy, dlatego chodził do niego do sklepu. Ten wykorzystał jednak łatwowierność niepełnosprawnego. Od maja 2019 roku wykorzystywał go seksualnie. Policja w lakonicznym komunikacie podaje, że chodzi o tzw. inne czynności seksualne.

- Informację o zdarzeniu mamy od prokuratury, która zajmuje się sprawą. Opiekunów 30-latka zaniepokoiło jego zachowanie, postanowili to zgłosić - precyzuje kom. Paweł Łotocki z będzińskiej komendy.

Śledztwo wykazało, że 64-letni sprawca miał okazyjny kontakt z pokrzywdzonym, który najprawdopodobniej czasami był klientem w jego sklepie. Pierwszy raz do kontaktu, który przekraczał granice prawa miał miejsce kilka miesięcy temu. Od tamtej pory żmudne działania doprowadziły do zatrzymania 17 września 64-letniego zboczeńca. Decyzją będzińskiego sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W więzieniu może spędzić nawet 12 lat. Pokrzywdzony jest pod opieką psychologów.