Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia. Kościoły otwarte mimo gigantycznego wzrostu zakażeń! Konferencja premiera i ministra zdrowia [25.03.2021]

2021-03-25 11:47
kościół
Autor: Pixabay

Nowe obostrzenia w kościołach. W czwartek 25 marca podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostały ogłoszone nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Nowe restrykcje będą dotyczyły m.in. odprawiania mszy świętej. Rząd rozmawiał z Episkopatem na temat nowych obostrzeń w kościołach. Dziś dowiedzieliśmy się, jakie będą funkcjonowały ograniczenia podczas mszy świętych od 27 marca przez dwa tygodnie. Te informacje są bardzo ważne w kontekście zbliżającej się Wielkanocy. Szczegóły poznaliśmy podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Nowe obostrzenia. Konferencja premiera 25.03.2021

Nowe obostrzenia w Polsce są już pewne. W czwartek 25 marca podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili listę nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W ostatnich dniach znów Ministerstwo Zdrowia informuje o drastycznym wzroście ilości zakażeń w naszym kraju. Dlatego rząd zapowiada wprowadzenie dodatkowych restrykcji, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się epidemii. Planowane jest m.in. wprowadzenie ograniczeń w sklepach, zamknięcie niektórych punktów usługowych i ograniczenie ilości wiernych w kościołach. Jakie są nowe obostrzenia? Dowiedzieliśmy się w czwartek 25 marca, około godz. 11.00 podczas konferencja premiera i ministra zdrowia.

Nowe obostrzenia w kościołach. Konferencja premiera 25.03.2021

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dotyczą m.in. kościołów. Rząd rozważał m.in. wprowadzenie limitu osób w kościele podczas mszy świętej. W tej sprawie odbyły się rozmowy z Episkopatem. Takie obostrzenie już było poprzednio wprowadzane w naszym kraju. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił informację o możliwym zmniejszeniu liczby wiernych w kościele w czasie nabożeństwa. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące ograniczeń w kościołach znajdą się w tym tekście.

Nowe obostrzenia w kościołach. Konferencja premiera 25.03.2021. Zapadły kluczowe decyzje

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili, jakie będą nowe obostrzenia w kościołach w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń podjęto decyzję o wprowadzeniu od 27 marca (sobota) ograniczenia w kościele - podczas mszy będzie mogła przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w odległości przy zachowaniu zasad sanitarnych: 1,5 metra odległości i maseczki zakrywającej usta i nos.

Koszyk wielkanocny. Co powinno się w nim znaleźć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE