Piękny Bolek ze Śląskiego ZOO nie żyje. "Robiliśmy wszystko"

2021-07-30 9:33
Lew Bolek ze Śląskiego ZOO nie żyje
Autor: Śląski Ogród Zoologiczny Lew Bolek ze Śląskiego ZOO nie żyje

Lew Bolek nie żyje. Ta informacja złamała serca wielu osób, które m.in. dla niego właśnie przychodziły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Przedstawiciele ZOO przekazali smutną wiadomość w piątek rano. - Nasz lew w ostatnim czasie nie najlepiej się czuł. Robiliśmy wszystko by mu pomóc - czytamy w poście na Facebooku.

We wrocławskim zoo urodziły się bantengi jawajskie

Lew Bolek nie żyje. Jeden z podopiecznych Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie zmarł w wieku 6 lat. Tragiczną informację przekazano na oficjalnym profilu na Facebooku Śląskiego ZOO. - Nasz lew w ostatnim czasie nie najlepiej się czuł. Robiliśmy wszystko by mu pomóc. Mimo pełnej opieki weterynaryjnej odszedł wczoraj. Ustalenie przyczyny jego śmierci wymaga dalszych badań - czytamy w zamieszczonej informacji. Zwierzę zdecydowaną większość swojego życia spędziło w Chorzowie. Piękny lew przybył do ogrodu 5 grudnia 2016 roku z Gdańska. Był to jedyny samiec lwa w Śląskim zoo. Obecnie w zoo pozostają dwie samice tego gatunku - Kaasai i Anoona. - Żegnaj Bolku! W naszych sercach pozostanie po Tobie ogromna pustka - napisali w poście przedstawiciele ZOO.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE