PIJACKA awantura na oczach dziecka. NIEZWYKŁY gest policjantów z Katowic. Łzy LEJĄ SIĘ sturmieniami

2021-02-24 12:27 Rafał Strzelec
Katowice. Pijana para opiekowała się trzylatkiem
Autor: Policja Śląska Katowice. Pijana para opiekowała się trzylatkiem

Katowice. Miejscowi policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań doszło do awantury. Mundurowi pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że między 29-latkiem i jego 24-letnią partnerką doszło do scysji. Jak relacjonuje katowicka komenda, oboje byli pijani w sztok! To jednak nie wszystko. W środku znajdował się trzyletni chłopiec i dwa psy. Dziecko kobiety trafiło do specjalnego ośrodka opiekuńczego, a czworonogi do schroniska. Zabiedzony chłopiec nie miał przy sobie ciepłych ubrań. Policjanci postanowili mu pomóc.

Katowice. Pijana para opiekowała się trzylatkiem. Policjanci pomogli biednemu chłopcu

Jak opisuje Komenda Miejska Policji w Katowicach dyżurny odebrał telefon z prośbą o interwencję w sprawie głośno zachowujących się sąsiadów, którzy zakłócali ciszę nocną. - Z relacji zgłaszającego w mieszkaniu miała być ostra awantura, która uniemożliwiała mu sen. Na miejsce skierowani zostali policjanci z IV komisariatu, którzy w mieszkaniu zastali 24-letnią kobietę i jej 29-letniego partnera. Osoby faktycznie awanturowały się między sobą i zachowywały w sposób, który ewidentnie przeszkadzał w nocnym odpoczynku innym sąsiadom. W związku z dużym stanem upojenia alkoholowego oraz zachowaniem osób, policjanci podjęli decyzję, że para musi zostać odizolowana od siebie - relacjonuje katowicka komenda.

To jednak nie wszystko. Podczas interwencji okazało się, że w mieszkaniu przebywa trzyletni chłopiec, a także dwa psy. Maluch trafił do ośrodka opiekuńczego. Czworonogami zajęli się pracownicy schroniska. Policjanci zauważyli także, że dziecko nie ma żadnych ciepłych ubrań, środków higieny osobistej, dosłownie nic poza letnimi ubrankami. Mundurowi nie tracili zatem czasu i zorganizowali natychmiastową pomoc.

- Sierż. szt. Dawid Boryń, który był jednym z interweniujących policjantów, postanowił zorganizować wśród policjantów z komisariatu zbiórkę odzieży oraz zabawek, które miały zostać przekazane chłopcu. Odzew z jakim się spotkał jego apel przerósł wszelkie oczekiwania. Już po kilku dniach akcja swoim zasięgiem objęła nie tylko pozostałe katowickie komisariaty, ale również katowicki oddział prewencji i jednostki Policji z ościennych miast. W ubiegłym tygodniu sierż. szt. Dawid Boryń wspólnie z sierż. Agnieszką Bocian zawieźli już część zebranych zabawek oraz ubrań do placówki, w której aktualnie przebywa chłopiec. Z zebranych rzeczy będzie mógł korzystać nie tylko on - dodają policjanci. Poniżej można zobaczyć zdjęcia.

Co z pijacką parą? Badania alkomatem wykazały, że kobieta miała 1,66 promila alkoholu w organizmie, a 29-letni mężczyzna 1,52 promila alkoholu. Policjanci sprawdzą również, czy w ich organizmie nie było innych używek. Czynności trwają.

Policjantki i Policjanci sezon 14 - zwiastun nowych odcinków serialu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE