Poniedziałek, 30 marca: 3,5 tys. przebadanych na obecność wirusa. Dużo?

2020-03-30 20:36 abe
Kalisz czeka na własny aparat do testów na koronawirusa
Autor: fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

W Śląskiem jest/było hospitalizowanych 168 osób, w kwarantannie przebywa 11908 osób, a nadzorem objęto 8053 mieszkańców. W poniedziałek do 8:00 wojewódzki sanepid przebadał 3452 próbki pobrane od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Śląski Urząd Wojewódzki informuje: „W dobrym stanie w izolacji domowej przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu żywieckiego. Mieszkaniec był w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną. Również w izolacji w swoim domu przebywa młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z osobą chorą. W czasie kwarantanny domowej wystąpiły objawy koronawirusa u kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mieszkanka miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. W miejscu pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Stan zdrowia pozwala, by mogła leczyć się w domu. Także w swoim domu może pozostać kobieta w średnim wieku, która, jak ustaliły służby sanitarne w Bytomiu, miała kontakt z osobą chorą na COVID-19. Dokuczliwe objawy zakażenia wystąpiły u mężczyzny w sile wieku, który póki co pozostaje w domu, w izolacji. Mężczyzna miał kontakt z osobą chorą ze swojego otoczenia i pozostaje pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu”.

Z przykrością informujemy o śmierci 73-letniej mieszkanki Mysłowic. Kobieta zmarła wczoraj w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do tyskiej placówki została przetransportowana ze szpitala w Mysłowicach. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem kobieta, mimo wysiłków tyskich specjalistów, zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki, która mieszkała sama. Osoby z najbliższego otoczenia kobiety zostały poddane kwarantannie”.

Policja kontroluje parki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.