Prokuratura bada sprawę zaginięcia 11-letniej Wiktorii. Śledczy ujawniają szczegóły

i

Autor: Shutterstock; Policja Śląska

Szczegóły są przerażające

Prokuratura bada sprawę zaginięcia 11-letniej Wiktorii. Śledczy ujawniają szczegóły

W poniedziałek, 7 sierpnia policja poinformowała o odnalezieniu zaginionej Wiktorii z Sosnowca. Dziewczynka została odnaleziona na drugim końcu Polski. Jeszcze przed uruchomieniem child alertu, prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Teraz śledczy ujawniają szczegóły.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Wiktorii z Sosnowca

Informacja o zaginięciu 11-letniej dziewczynki z Sosnowca, lotem błyskawicy obiegła całą Polskę. Dziewczynka wyszła z domu przy ulicy 11 Listopada w Sosnowcu, jak mówiła jej mama, 5 sierpnia Wiktoria poszła wyrzucić śmieci. Dziecko wzięło ze sobą telefon komórkowy, jednak był poza zasięgiem. To było tuż przed godziną 19. O godzinie 22 rodzina powiadomiła policję.

Jeszcze przed ogłoszeniem child alertu, Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, wszczęła śledztwo w tej sprawie.

- Nie chcieliśmy podawać wcześniej tych informacji. W niedzielę koło południa prokurator wszczął postępowanie w sprawie uprowadzenia oraz pozbawienia wolności dziewczynki - przekazał w rozmowie z Super Expressem prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

- Przesłuchaliśmy wielu świadków, zabezpieczono monitoring i nośniki cyfrowe. W dalszym ciągu prowadzone są przesłuchania w tej sprawie - dodaje Łubniewski.

Jak ustalił Super Express, dziewczynka przebywa w szpitalu w Koszalinie. Jak wynika również z ustaleń RMF24.pl, w sprawie zatrzymano 1 osobę.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?
Listen on Spreaker.