wideo

Rzucił się z pięściami na prezesa GKS-u Katowice. "Wypier***, bo ci w zęby wy***zaraz"

"Wypier***, bo ci w zęby wy***zaraz", "Szerbowski to c***" - krzyczał agresywny kibic, po czym rzucił się z pięściami na prezesa GKS-u Katowice. Napastnika odciągał mężczyzna na wózku inwalidzkim. Skandaliczny incydent miał miejsce w hali Jantor w trakcie meczu hokejowej Ligi Mistrzów GKS Katowice – Fehervar AV19. Klub zgłosił sprawę na policję.

Agresywny kibic zaatakował prezesa GKS Katowice

"Wypier***, bo ci w zęby wy***zaraz", "Szerbowski to c***" - to tylko niektóre inwektywy, jakimi został obrzuceni prezesi GKS Katowice. Jednak agresor nie poprzestał na wyzwiskach, chwilę później rzucił się na Marka Szczerbowskiego, prezesa GKS Katowice z pięściami. Całe zajście zostało zarejestrowane telefonem komórkowym i już krąży w sieci.

Otwarty konflikt zarządu GKS Katowice z grupą kibiców skupionych głównie wokół Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" przybiera na sile. Jeszcze nigdy nie doszło do rękoczynów. Aż do minionego wtorku. Kibice od wielu miesięcy głośno domagają się ustąpienia Marka Szczerbowskiego z funkcji prezesa, lecz tym razem posunęli się do fizycznego ataku. Doszło do niego w czasie meczu hokejowej Ligi Mistrzów GKS Katowice z Fehervar AV 19 w hali Jantor. Jak informuje dziennikzachodni.pl prezesom Markowi Szczerbowskiemu i Łukaszowi Czopikowi, towarzyszyli dwaj wiceprezydenci Katowic.

Atak na prezesa GKS Katowice. Nagranie posłuży za dowód

Nagranie z całego zajścia posłuży jako dowód w sprawie. Widać i słychać na nim wyraźnie wzburzonego kibica, który wykrzykuje wyzwiska w stronę prezesa GKS, nie zważa przy tym na innych kibiców, wśród których są dzieci. Widać także, gdy inny kibic na wózku próbuje powstrzymać jego zapędy i uspokoić krewkiego kolegę. Niestety w pewnym momencie kibic wpada w szał i rzuca się z pięściami w stronę grupki osób stojącej z prezesem Szczerbowskim i filmującym jego skandaliczne zachowanie mężczyzny. W tym momencie nagranie się kończy, bo telefon upada na ziemię.

Świadkiem incydentu był wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.- Moimi dominującymi odczuciami są smutek i rozczarowanie, że święto katowickiego hokeja - mówię generalnie o udziale naszego klubu na tym poziomie rozgrywek hokejowych - może być tak instrumentalnie i, mówiąc wprost, głupio niszczone przez kogoś, kto w hali Jantoru nie powinien się znaleźć. Krytyka prezesa? OK, sam się z nim czasami nie zgadzam, ale jakieś plemienne, neandertalskie wręcz zachowania, gdy dookoła są dzieci i kobiety, dowodzą, ze niektórzy chyba nie wiedzą czym i jakie powinny być klub sportowy oraz jego widownia w XXI wieku. A zatem, żeby nie było wątpliwości: ta sytuacja, której byłem świadkiem, utwierdza mnie jeszcze bardziej w przekonaniu o generalnej słuszności działań prowadzonych przez zarząd klubu. Nie tedy droga Panowie „Kibice”! – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Stanowisko Zarządu GKS GieKSa Katowice S.A.

Prezes Marek Szczerbowski nie chce się publicznie wypowiadać w sprawie bulwersującego incydentu. Oficjalne stanowisko w sprawie skandalu zajął jednak Zarząd klubu GKS Katowice. "Uwiecznione na filmie zachowanie jednego z kibiców jest oczywiście oburzające i niedopuszczalne. Po analizie prawnej sprawę zgłoszono na policję. Napędzanie hejtu sprawia, że nie był to niestety odosobniony przypadek. Właśnie dlatego nieustannie apelujemy do środowiska kibiców o kategoryczne odcinanie się od wszelkich aktów agresji i przemocy oraz ich potępianie".

Klub odniósł się także do postawy mężczyzny na wózku, który próbował uspokoić agresywnego kibica. - Pragniemy jednocześnie podkreślić, że mecz Hokejowej Ligi Mistrzów na wypełnionym Jantorze był wspaniałym wydarzeniem i dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na hali, by współtworzyć to sportowe święto. Kierujemy też szczególne podziękowania w stronę kibica poruszającego się na wózku inwalidzkim, który starał się uspokajać agresywnego pseudokibica. Prosimy go o kontakt z Klubem, ponieważ chcielibyśmy go w odpowiedni sposób uhonorować - pisze Zarząd GKS Katowice

Sonda
Czy kibice mają prawo wymierzać samosąd?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają