Morderstwo dziennikarza

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS, ARCHIWUM PRYWATNE Morderstwo dziennikarza

Zabójstwo dziennikarza TVN. Szokująca decyzja sądu

Zabójstwo dziennikarza TVN wstrząsnęło wszystkim. Sprawca zadawał Pawłowi ciosy bez opamiętania. Zdaniem prokuratury, za zabójstwem 29-latka może stać Kamil Ż., mąż kobiety, z którą wieczór spędził dziennikarz. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut zabójstwa i wnioskował o areszt tymczasowym, a także by sprawa była rozpatrywana w trybie pilnym. Sąd Rejonowy w Chorzowie podjął jednak zdumiewającą decyzję w tej sprawie.

Sąd w Chorzowie podjął zdumiewającą decyzję w sprawie zabójstwa dziennikarza TVN

W piątek, 1 kwietnia Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wnioskowała do Sądu Rejonowego również w Chorzowie o areszt tymczasowy dla Kamila Ż., któremu wcześniej prokuratura postawiła zarzut zabójstwa dziennikarza TVN. Prokurator wnioskował, o rozpatrzenie tej sprawy w trybie pilnym, jednak sąd podjął zaskakującą decyzję.

Czytaj także: Tak zginął dziennikarz Paweł K. Kulisy tej zbrodni przerażają. Oto rekonstrukcja zdarzeń [ZDJĘCIA]

Sprawa dostała normalny bieg, a termin posiedzenia aresztowego ustalono na... 9 maja na godzinę 8.30.

„Wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania nie został rozpoznany w trybie dyżuru aresztowego, albowiem podejrzany nie został doprowadzony do sądu. W takim wypadku konieczne było zawiadomienie podejrzanego o terminie posiedzenia w przedmiocie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania na ostatni znany adres. Termin posiedzenia został wyznaczony w możliwie najkrótszym terminie, w którym możliwe będzie ewentualne awizowanie zawiadomienia i zwrot potwierdzenia awizacji do sądu” - cytuje sędzinę Anetę Obarę-Maciejowską, wiceprezes chorzowskiego sądu "Fakt".

Śledczy ustalili, że telefon Kamila Ż., logował się w miejscu zbrodni, a kilkanaście godzin później na granicy z Niemcami w Jędrzychowicach. Zdaniem śledczych, mężczyzna uciekł do Niemiec. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa dziennikarza, a także nielegalnego montażu lokalizatora GPS na wynajętym przez Ewelinę Ż. bmw.

Bez decyzji o areszcie tymczasowym nie można wydać Europejskiego Nakazu Aresztowania.  – Z zarzutami wydaliśmy postanowienie o jego zatrzymaniu, ale to działa tylko na terenie naszego kraju. Bez listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania nie możemy zatrzymywać podejrzanego za granicą – wyjaśnia w rozmowie z Faktem, prok. Cezary Golik.

Express Biedrzyckiej 04.04 (gen. Bogusław Pacek, dr hab. Tomasz Słomka, Michał Kamiński) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE